Mieszkania na Woli po 25–30 tys. zł za metr już nie dziwią. W pobliżu ronda Daszyńskiego robi się luksusowo

2024-06-03 7:56

Okolice ronda Daszyńskiego w Warszawie kojarzą się dziś raczej z biurowcami niż luksusowymi mieszkaniami. Na Woli stopniowo przybywa jednak miejsc, gdzie apartamenty po 30 tys. zł za metr nikogo już nie dziwią. A będzie jeszcze drożej, bo nieruchomości premium powstaje tu coraz więcej – z własnymi kinami, siłowniami i symulatorami jazdy Lamborghini.

Sekrety warszawskiego metra. Jak powstało i jak się rozwinie?

Spis treści

 1. Przybywa drogich mieszkań na Woli. 25 tys. zł za metr to już niemal standard
 2. Towarowa Towers i Towarowa 22 luksusowe, ale ogólnodostępne
 3. Apartamentowiec Noho One przyćmi konkurencję poziomem luksusu?

Przybywa drogich mieszkań na Woli. 25 tys. zł za metr to już niemal standard

Niewiele miejsc w Warszawie zmieniło się tak mocno jak okolice ronda Daszyńskiego na Woli. Po wojnie był tu niebezpieczny, słynący z melin „dziki Zachód”, który w czasach PRL-u stopniowo ustąpił miejsca zakładom przemysłowym, magazynom i mieszkaniom. W XXI w. przyszła kolejna przemiana – dawne tereny poprzemysłowe zaczęły porastać biurowcami i dziś jest tu jedno z największych skupisk wieżowców w stolicy, doskonale skomunikowane dzięki 2. linii metra M2.

Teraz w okolicy przybywa mieszkań z wyższej półki. Gdy w 2022 r. ruszała sprzedaż lokali w dwóch wieżach mieszkalnych Towarowa Towers, ceny na poziomie ok. 20 tys. zł/m² robiły wrażenie. Dziś na rynku wtórnym mieszkania w Towarowa Towers sprzedają się już po 30–33 tys. zł/m². Kawałek dalej, w inwestycji mixed-use Towarowa 22, rozpoczęła się budowa luksusowego budynku Apartamenty M7. Ceny mieszkań są na razie tajemnicą, jednak „Wyborcza” dowiedziała się nieoficjalnie, że średnia cena może się tu kształtować na poziomie 40 tys. zł/m². Jeśli te informacje się potwierdzą, oznaczałoby to poziom cenowy porównywalny z najbardziej prestiżowymi budynkami mieszkalnymi w Warszawie. Przykładem choćby ogromny, 480-metrowy apartament na szczycie słynnego wieżowca Złota 44, który w 2023 r. sprzedano za 47,9 tys. zł/m².

Nawet w mniej luksusowych nowych inwestycjach w tej części Woli ceny mieszkań nie należą do niskich. Podczas gdy wg Viva Invest średnia cena mieszkania na Woli to dziś ok. 21 tys. zł/m², średnie ceny w ogłoszeniach mówią same za siebie:

 • inwestycja Nu! Warszawa Wola – 20–25 tys. zł/m²,
 • V etap inwestycji 19. Dzielnica – od 25,5 tys. zł/m²,
 • inwestycja Bliska Wola Tower (rynek wtórny) – 24 tys. zł/m².

Wokół 25 tys. zł/m² oscylują także ceny mieszkań w starszym budownictwie w okolicy, m.in. na ul. Wroniej, Pańskiej i Kasprzaka.

Jednocześnie w rejonie ronda Daszyńskiego wciąż da się zamieszkać względnie tanio. W zadbanym bloku z lat 90. przy ul. Miedzianej – niemal po sąsiedzku z luksusowymi Apartamentami M7 – można kupić 64-metrowe lokum za 16,5 tys. zł/m². Nieco dalej, przy ul. Prostej, można znaleźć w sprzedaży 48-metrowe mieszkanie w wielkiej płycie za 15,7 tys. zł/m². Obie wymienione nieruchomości kosztują poniżej warszawskiej średniej, która wg Otodom Analytics wynosiła w kwietniu br. 17,2 tys. zł/m² na rynku pierwotnym oraz 18,6 tys. zł/m² na rynku wtórnym.

Towarowa Towers i Towarowa 22 luksusowe, ale ogólnodostępne

Co ciekawe, luksusowe apartamentowce w tej części Woli nie będą odgrodzone od otoczenia ogrodzeniami i bramami otwieranymi specjalną kartą. Zarówno w przypadku inwestycji takich jak Towarowa Towers, jak i pobliska Towarowa 22 przypadkowy przechodzień będzie mógł podejść pod sam budynek, bo przestrzeń zaprojektowano jako ogólnodostępną.

– Pomiędzy wieżami Towarowa Towers a budynkami Towarowa Square zaplanowaliśmy otwarty bulwar z elementami zieleni, ławkami i oczkiem wodnym – podaje na swojej stronie Asbud Group.

Podobnie będzie w przypadku Towarowej 22, która połączy w sobie budynki mieszkalne, biurowce oraz park. W parterach budynków zaplanowano lokale usługowe – m.in. restauracje, kawiarnie, cukiernie, siłownie – które mają sprawić, że okolicę będą odwiedzać nie tylko mieszkańcy pobliskich budynków.

– Na 6,5-hektarowym terenie po dawnej drukarni powstaną biura, mieszkania na wynajem długoterminowy i sprzedaż, lokale gastronomiczne, punkty usługowe, a także przestrzenie publiczne. Projekt okala wszechobecna zieleń, pomiędzy którą wytyczono sieć miejskich ulic i szlaków pieszo-rowerowych. Centralnym punktem inwestycji będzie park z modernistycznym pawilonem Domu Słowa Polskiego – podaje deweloper Echo Investment.

Apartamentowiec Noho One przyćmi konkurencję poziomem luksusu?

Wysokie ceny apartamentów na Woli wynikają, rzecz jasna, z wysokiego standardu. To nie tylko duże przeszklenia, obszerne balkony i windy sterowane aplikacją, ale też dodatkowe udogodnienia dla mieszkańców w częściach wspólnych. Przykładowo inwestycja Apartamenty M7 zaoferuje mieszkańcom m.in. własną salę kinową, strefę SPA oraz symulator jazdy Lamborghini. Luksus i prestiż mogą jednak mieć różne oblicza.

– Apartamenty M7 to pierwsza inwestycja w Polsce posiadająca własną kolekcję sztuki. Jej gwiazdą jest legendarny fotograf Helmut Newton, którego prace będą zdobić przestrzenie wspólne budynku – podaje strona inwestycji.

Co więcej, wszystko wskazuje na to, że na kilku luksusowych apartamentowcach zmiany w tej części Woli się nie zakończą, gdyż kolejne inwestycje premium są już w drodze – a jedna z nich obiecuje niespotykany przedtem poziom przepychu. Mowa o Noho One – inwestycji, którą prezes Noho Investment Rafał Kula wprost określa mianem najbardziej luksusowego założenia mieszkalnego w Polsce. Kompleks apartamentowo-usługowy Noho One powstanie w miejscu dawnych zakładów Polfy przy ul. Karolkowej. Nowa inwestycja, która zacznie powstawać jesienią 2024 r., zaoferuje w ramach pierwszego etapu ok. 280 mieszkań, a do tego m.in.:

 • budynki o niebanalnej architekturze, projektowane przez renomowane pracownie,
 • lokale gastronomiczne i usługowe na światowym poziomie,
 • pomieszczenia wspólne dla mieszkańców – sala do co-workingu, sala kinowa, sala klubowa, strefa zabaw dla dzieci, symulator gry w golfa,
 • zieleń na balkonach, dachach i części elewacji,
 • garaże z własnymi myjniami dla samochodów.

Inwestor zapowiada, że wyznaczy nowe standardy na rynku nieruchomości premium, ale ceny mieszkań w Noho One wciąż owiane są tajemnicą. Czy przekroczona zostanie bariera 40 tys. zł/m²? A może będzie jeszcze znacznie drożej? Po Warszawie od kilku miesięcy krążą plotki, jakoby pewne mieszkanie w jednej z prestiżowych lokalizacji w stolicy osiągnęło na rynku wtórnym cenę aż 80 tys. zł/m². Czy rzeczywiście tak było? Tego być może nie dowiemy się nigdy, ale jedno jest pewne – luksusowych mieszkań na Woli będzie powstawało coraz więcej.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej