Towarowa 22. Archicom sprzedaje „dziury w ziemi” warte miliony. Zobacz Apartamenty M7 w Warszawie

2024-05-24 16:39

Archicom rozpoczął sprzedaż mieszkań premium w głośnym kompleksie Towarowa 22 w Warszawie. W ścisłym centrum miasta powstają luksusowe Apartamenty M7. Wizualizacje pokazują skąpany w zieleni blok z tarasem na dachu i widokiem na wieżowce. Przy Miedzianej 7 mieszkańcy będą mieć do dyspozycji m.in. własną salę kinową oraz spa.

Sekrety warszawskiego metra. Jak powstało i jak się rozwinie?

Spis treści

  1. Towarowa 22. Archicom uruchamia sprzedaż mieszkań w Apartamentach M7
  2. Mieszkania za miliony w centrum Warszawy. W budynku m.in. kino, spa, kolekcja sztuki

Towarowa 22. Archicom uruchamia sprzedaż mieszkań w Apartamentach M7

O inwestycji Towarowa 22 w Warszawie głośno jest już od jakiegoś czasu. W miejscu dawnych zakładów przemysłowych i obiektów handlowych powstaje obecnie imponujący kompleks budynków obejmujący nowoczesne biurowce i apartamentowce, a także unikalny w skali Polski park wykorzystujący elementy dawnej zabudowy. Dużą zaletą jest lokalizacja – Towarowa 22 sąsiaduje z gęstym skupiskiem wieżowców przy rondzie Daszyńskiego, a tuż obok przebiega 2. linia metra M2. Do Pałacu Kultury jest stąd o rzut beretem.

Teraz rozpoczęła się sprzedaż pierwszych mieszkań w kompleksie Towarowa 22. Na pierwszy ogień idzie powstający dopiero obiekt przy Miedzianej 7, reklamowany jako Apartamenty M7. W budynku znajdzie się 140 apartamentów w wysokim standardzie. Będą to lokale od kawalerek do dużych mieszkań pięciopokojowych, o metrażu od 28 do 148 m². Pierwsza pula mieszkań ma być gotowa w III kwartale 2026 r.

– Inwestycja Apartamenty M7 jest częścią Towarowej 22, nowego wielkomiejskiego dystryktu, który powstaje w miejscu legendarnych zakładów Domu Słowa Polskiego, przez niemal pół wieku największej i najnowocześniejszej drukarni w Polsce. We współpracy z architektami z prestiżowej pracowni JEMS zamieniamy dawne zakłady drukarskie w zieloną, przyjazną przestrzeń. Towarowa 22 to miastotwórczy projekt wspólnie realizowany przez AFI Europe, Echo Investment, Archicom Collection – podaje strona inwestycji.

Budynek będzie miał zmienną wysokość – od 4 do 8 pięter – i pozwoli uzupełnić tkankę miejską od strony ul. Miedzianej. Warto dodać, że w pobliżu zaplanowano podobną kaskadową zabudowę mieszkaniową, a bliżej ul. Towarowej – nowe wieżowce. Z całego kompleksu Towarowa 22 powstaje już biurowiec Office House, zaś po sąsiedzku niebędący częścią tego projektu biurowiec The Form.

Mieszkania za miliony w centrum Warszawy. W budynku m.in. kino, spa, kolekcja sztuki

Deweloper nie ukrywa, że mieszkania w Apartamentach M7 są z wyższej półki, jeśli chodzi o lokalizację, standard wykończenia i dodatkowe atrakcje w budynku. Jak podano, oferta kierowana jest do „klientów segmentu premium”, a więc osób poszukujących luksusu i mogących sobie na niego pozwolić.

Jakie będą ceny mieszkań w kompleksie Apartamenty M7? Tego oficjalnie nie podano. Warto jednak dla porównania spojrzeć na apartamenty w pobliskiej inwestycji Towarowa Towers. Tu za mieszkania płaci się dziś kwoty od ok. 30 tys. zł/m², a od osób, które były zainteresowane zakupem, udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, że zdarza się i ponad 40 tys. zł/m². Można się spodziewać, że i w budynku M7 taniej nie będzie.

– Przyszłych mieszkańców powita reprezentacyjny parterowy łącznik z lobby (…). Tutaj luksusem nie będzie złoto. Będzie nim klamka stworzona przez rzemieślnika – podkreśla Maciej Rydz, partner w pracowni JEMS Architekci cytowany przez bryla.pl.

Osoby, które zamieszkają w nowym apartamentowcu na Woli będą mieć do dyspozycji przestronne apartamenty z widokiem na park, wyposażone w system smart home umożliwiający m.in. głosowe sterowanie oświetleniem i temperaturą. Każde mieszkanie będzie wyposażone w balkon lub loggię, a w wariancie premium także ogród zimowy. Właściciele lokali na najwyższych kondygnacjach będą też dysponować prywatnym tarasem na dachu. Na tym jednak nie koniec, gdyż budynek zaoferuje też takie atrakcje jak:

  • galeria sygnowanych zdjęć wybitnego fotografa Helmuta Newtona,
  • strefa do gry w piłkarzyki, bilarda i golfa z symulatorem jazdy Lamborghini,
  • sala kinowa,
  • gabinet masażu,
  • sauna,
  • siłownia,
  • możliwość otwierania drzwi i przywoływania windy za pomocą aplikacji w telefonie.

Dodatkowo w budynku powstaną także ogólnodostępne lokale usługowe. Już wiadomo, że w parterach znajdować się będą m.in. kawiarnia, drogeria i cukiernia. Biorąc pod uwagę wysoki standard apartamentów, można spodziewać się, że nie będą to lokale tanie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej