Kolejny hotel B&B powstanie w Krakowie

2016-12-22 15:21
hotel b&b krakow
Autor: RD bud Wizualizacja hotelu B&B w Krakowie, Projekt Jolanty Halagardy z pracowni projektowej Arbapol

Do hoteli w Warszawie, Toruniu, Wrocławiu, Łodzi i Katowicach inwestor, B&B Hotels, dołączy nową inwestycję w Krakowie. Hotel zaprojektowała tradycyjnie już Jolanta Halagarda z pracowni projektowej Arbapol, a generalnym wykonawcą, również już po raz kolejny, została firma RD bud.

B&B Hotels wystartował z nową inwestycją.  Tym razem hotel B&B powstanie w Krakowie, przy ul. Monte Cassino, tuż przy Rondzie Grunwaldzkim – w bliskim sąsiedztwie Centrum Konferencyjnego ICE Kraków. Pierwsze prace rozpoczęto w październiku 2016.

Projekt sześciokondygnacyjnego budynku przygotowała Jolanta Halagarda z pracowni projektowej Arbapol, która zaprojektowała również wszystkie dotychczas zrealizowane hotele. Krakowską inwestycję ma wyróżniać elewacja z płyt włóknocementowych EQUITONE o strukturze 3D - marka firmy CREATON.

Generalnym wykonawcą  została ponownie warszawska firma RD bud, która wybudowała już hotele B&B w Toruniu, Warszawie, Wrocławiu oraz Katowicach. Ciekawostką technologiczną podczas prac budowlanych przy zabezpieczeniu wykopu z grodzic Larsena będzie wykorzystanie metody wciskania zamiast tradycyjnego wwibrowywania. Chodzi o to, aby nie uszkodzić okoliczne budynki i ulice obciążone ruchem. Wciskanie grodzic odbywa się za pomocą zdalnie sterowanej prasy hydraulicznej poruszającej się po grodzicach. Instalacja profili w gruncie odbywa się bezwibracyjnie, co jest szczególnie ważne przy takiej lokalizacji. Dzięki tej metodzie zmniejszony jest również poziom hałasu.

Prace rozpoczęte pod koniec października potrwają 12 miesięcy, oddanie do użytku hotelu zaplanowano na listopad 2017.

Dotychczas inwestor wybudował w Polsce cztery hotele – w Warszawie (B&B Warszawa-Okęcie), Toruniu (B&B Toruń), we Wrocławiu (B&B Wrocław Centrum), Łodzi i najnowszy w Katowicach (B&B Katowice Centrum).

Nazwa inwestycji: Hotel B&B w Krakowie
Lokalizacja: ul. Monte Cassino, Kraków
Funkcja obiektu: hotelowa
Inwestor: Grupa B&B Hotels
Projektant: Jolanta Halagarda z pracowni projektowej Arbapol
Generalny wykonawca: RD Bud
Data ropoczęcia inwestycji: październik 2016
Planowany termin zakonczenia inwestycji: listopad 2017

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej