Julinek Park z nową atrakcją - parkiem wodnym - już otwarty!

2022-06-25 7:51
park Julinek z parkiem wodnym
Autor: mat. prasowe Julinek ma nową atrakcję - park wodny

Julinek Park, zlokalizowany w Lesznie, ok. 30 km od Warszawy, zaprasza na aktywną zabawę. W parku rozrywki Julinek przygotowano na wakacje nową atrakcję - park wodny. Na powierzchni 20 000 m² zaplanowano m.in. zjeżdżalnie wodne, baseny, kurtyny oraz spray park - strefę z niewielką ilością wody z interaktywnymi zabawkami i armatkami wodnymi. Jakie jeszcze atrakcje oferuje Julinek Park?

Spis treści

  1. Julinek Park z nowym parkiem wodnym
  2. Julinek Park - atrakcje
  3. Julinek Park - godziny otwarcia
  4. Julinek - cennik
  5. Jak dojechać do Julinka?

Julinek Park z nowym parkiem wodnym

Park wodny w Julinku, którego budowa trwała od listopada 2021 roku, jest już gotowy. Strefa basenowa poziomowana do głębokości 2 metrów, 5 zjeżdżalni o łącznej długości 167 metrów, 4 kurtyny wodne czy 10 armatek wodnych, to tylko niektóre z atrakcji. Na terenie parku wodnego znajdzie się także tzw. spray park, czyli strefa rekreacyjna z niewielką ilością wody, która zaprojektowana została w taki sposób, aby korzystać z niej mogły także dzieci z ograniczoną mobilnością. Łączna powierzchnia parku wodnego to 20 000 m².

Park wodny w Julinku powstał z wykorzystaniem proekologicznych rozwiązań. Dzięki systemowi sedymentacji – samowolnego opadania na dno fizycznych zabrudzeń, otwarcie wodnej strefy nie wpłynie znacząco na ilość eksploatowanej wody w całym parku. Po odpowiednim procesie oczyszczania służy do podlewania roślinności, której zresztą w położonym w samym sercu natury Julinku nie brakuje. Z kolei woda znajdująca się w tzw. „nogomyjkach” jest wykorzystywana do spłukiwania toalet. Projektanci dużą część zapotrzebowania w energię elektryczną oparli na panelach fotowoltaicznych. Mowa tutaj o pokryciu całości mocy wykorzystywanej w części gospodarczej obiektu. Dzięki temu, że Julinek jest tak dobrze nasłonecznionym miejscem, fotowoltaika jest w stanie wspierać także cały system technologii basenów. Dzięki temu 30% energii wykorzystywanej w parku wodnym pochodzi z OZE.

park wodny Julinek
Autor: mat. prasowe Park wodny w Julinku ze zjeżdżalniami
kurtyna wodna Julinek
Autor: mat. prasowe Kurtyna wodna w nowym parku wodnym w Julinku
basen w Julinku
Autor: mat. prasowe Basen w Julinku

Julinek Park - atrakcje

W parku Julinek każdy znajdzie coś dla siebie. Atrakcje przygotowane są dla gości w każdym wieku. Julinek słynie z największego w regionie parku linowego z trasami o rożnym stopniu trudności. Jest tu również ścianka wspinaczkowa, tor tubingowy, klockarnia. Dla najmłodszych przygotowano krainę dmuchańców, pole do minigolfa, przeróżne karuzele czy ekologiczny plac zabaw.

Do dyspozycji jest także wypożyczalnia rowerów i nowoczesnego sprzętu sportowego, strefa restauracji i punktów gastronomicznych oraz obiekt noclegowy B&B Julinek Park dysponujący 60-cioma komfortowymi pokojami oraz apartamentami rodzinnymi. Julinek Park to także miejsce występów cyrkowych i teatralnych znanych artystów z telewizyjnych talent-show, cyrkowców, akrobatów i aktorów.

Julinek Park - godziny otwarcia

Już od wakacji 25 czerwca Julinek Park otwarty będzie codziennie. W weekendy park otwarty jest od 10 do 20.00. W dni powszednie od 10 do 19.00

Julinek - cennik

Bilety uprawniają do korzystania ze wszystkich atrakcji na terenie parku (Park Atrakcji i Park Wodny). Można je kupić w kasach na miejscu lub przez internet. Bilet normalny do parku w Julinku kosztuje 99 zł, bilet ulgowy (dla dzieci do lat 16) 89 zł, bilet rodzinny 2+1 259 zł, bilet rodzinny 2+2 339 zł.

Julinek Park oferuje także bilety okresowe. Cena dwudniowego biletu normalnego to 109 zł, ulgowego 89 zł. Są też bilety specjalne, przykładowo: bilet urodzinowy, dla seniora 60+, dla osoby niepełnosprawnej, dla opiekuna osoby niepełnosprawnej - kosztują 19 zł.

Jak dojechać do Julinka?

Julinek Park położony jest strategicznie, w pobliżu tras S7 i A2, tuż obok Leszna, sąsiadując z miejscowościami Kampinos i Granica, zaledwie 36 km od Warszawy, 22 km od Żelazowej Woli i Brochowa, 34 km od Sochaczewa i 23 km od Modlina.

MaB

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej