Hotel Małopolanka, Krynica-Zdrój. Zobacz nowe wnętrza restauracji i SPA projektu Iliard Architecture & Interior Design

2023-11-14 15:55

Hotel Małopolanka w Krynicy-Zdroju przeszedł niedawno remont. Metamorfozy dokonano we wnętrzach restauracji Dwóch Świętych oraz w Retro Natura SPA według projektu pracowni Iliard Architecture & Interior Design. Te zdjęcia warto zobaczyć!

Spis treści

  1. Hotel Małopolanka w Krynicy-Zdroju z nowymi wnętrzami. Robią wrażenie!
  2. Restauracja Dwóch Świętych. Przeszklona podłoga i rzemieślnicza maszyna do krojenia szynki
  3. Retro Natural SPA. Żółto żyłkowany grafitowy kamień i kolorowe obicia z weluru

Hotel Małopolanka w Krynicy-Zdroju z nowymi wnętrzami. Robią wrażenie!

Hotel Małopolanka, znany też jako Pensjonat Małopolanka, działa w Krynicy-Zdroju już od 1924 r. Jeden z najstarszych hoteli w tym uzdrowisku przeszedł niedawno widowiskowy remont wnętrz dwóch obiektów:

  • restauracji Dwóch Świętych,
  • Retro Natura SPA.

Projekt pracowni Iliard Architecture & Interior Design stawia na przedwojenną elegancję w nowoczesnym wydaniu. Projektanci musieli nie tylko znaleźć pomysł na ten nietypowy mariaż, ale też zadbać o to, by nowe wnętrza harmonijnie współgrały z wnętrzami pozostałych pomieszczeń: pokoi hotelowych, kawiarni czy lobby.

Koniec tęczowego kiczu! Hotel Sobieski przemalowany na biało

– Głównym naszym celem było zachowanie klimatu lat 20-tych starej arystokratycznej Krynicy. Chcieliśmy również zachować „ducha Małopolanki” tak, aby każdy z Gości odpoczywających w naszych wnętrzach czul się nietuzinkowo, a jednocześnie swobodnie i wyjątkowo. Zależało nam, aby Goście po spędzeniu czasu w naszych wnętrzach, zarówno w części hotelowej, gastronomicznej, jak i Spa doznali niezapomnianych wrażeń – mówi Ewelina Migacz, właścicielka Małopolanki.

Restauracja Dwóch Świętych. Przeszklona podłoga i rzemieślnicza maszyna do krojenia szynki

W przypadku wnętrz restauracji Dwóch Świętych uwagę przykuwa nie tylko ogólna elegancja, budowana m.in. dzięki aksamitnym obiciom i klasycznym żyrandolom, ale też charakterystyczne elementy wystroju. Przez przeszkloną podłogę w części sali goście mogą zajrzeć do znajdującej się pod spodem piwniczki na wino, oczywiście odpowiednio podświetlonej. Najciekawszym elementem jest jednak rzemieślnicza maszyna do krojenia szynki firmy Van Berkel International, której korzenie sięgają 1848 r.

Retro Natural SPA. Żółto żyłkowany grafitowy kamień i kolorowe obicia z weluru

Również w przypadku SPA kierowano się przedwojennym smakiem. Projektanci postawili przede wszystkim na naturalne materiały w stonowanych barwach, budujących wrażenie spokoju, ale nie bano się także barwnych welurowych obić. W tej części Hotelu Małopolanka królują kamień, gres i drewno. W przypadku mebli zdecydowano się na ciemny brąz ze złotymi dodatkami, co daje wrażenie luksusu i komfortu.

– To miejsce przenosi nas do czasów, w których elegancja i klasyka była na porządku dziennym. Wnętrza SPA wręcz emanują atmosferą i klasą lat 20. Elegancki gres z mozaiką, meble z ciemnego drewna ze złotymi dodatkami oraz aksamitne obicia mebli w kolorze granatu czy dekoracyjne oświetlenie tworzą przytulny klimat – opowiada Magdalena Kluba, lider zespołu w Dziale Projektowania Wnętrz w Iliard Architecture & Interior Design.

Rozumiesz te modne słowa czy powtarzasz tylko jak papuga? Quiz językowy dla inteligentnych

Pytanie 1 z 12
Betonoza to...
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej