Noli Studios Warszawa, czyli pierwszy coliving w Polsce. Nietypowe mieszkania na wynajem w sercu „Mordoru”

2023-11-13 16:00

Pierwszy w Polsce coliving powstał dzięki Noli Studios. Warszawa wzbogaciła się o ciekawy obiekt z mieszkaniami na wynajem typu studio, którego mieszkańcy mają też do dyspozycji m.in. wspólną pralnię oraz salę telewizyjną. Czym dokładnie jest coliving? Zobacz zdjęcia Noli Mokotów.

Spis treści

  1. Coliving od Noli Studios. Warszawa zyskała ciekawy obiekt mieszkalny
  2. Noli Mokotów. Ceny i zakwaterowanie jak w hotelu, elastyczne umowy
  3. Obowiązkowe sprzątanie, animator i piłkarzyki w pralni

Coliving od Noli Studios. Warszawa zyskała ciekawy obiekt mieszkalny

Warszawski „Mordor”, czyli zagłębie biurowe na Mokotowie, od kilku lat dynamicznie się zmienia. Niegdyś znajdowały się tu prawie wyłącznie biurowce, ale teraz pojawia się coraz więcej budynków mieszkalnych. Jednym z ciekawszych jest pierwszy w Polsce coliving, czyli Noli Mokotów, który powstał przy ul. Postępu 24.

Czym jest coliving? To forma najmu, która może się kojarzyć z aparthotelem lub akademikiem. Obiekt Noli Mokotów składa się z 280 niewielkich mieszkań typu studio, z aneksami kuchennymi i łazienkami, które można wynajmować. Tym, co wyróżnia coliving, są jednak przestrzenie wspólne. Mieszkańcy nowego obiektu Noli Studios w Warszawie mogą korzystać z 580 m² wspólnych pomieszczeń takich jak:

  • siłownia,
  • sala telewizyjna/filmowa,
  • pralnia,
  • przestrzeń do coworkingu,
  • wspólna kuchnia i jadalnia,
  • taras na 9. piętrze.
Sekrety warszawskiego metra. Jak powstało i jak się rozwinie?

– Goście, którzy zdecydują się na pobyt w Noli Studios, będą mogli liczyć także na szereg usług towarzyszących. Do wyboru będą mieli studia w 3 wielkościach: Standard, Medium i Large, które odpowiedzą na potrzeby różnych osób. Także tych, którzy chcieliby dzielić studio z drugą osobą. Zakwaterowanie w Noli Studios będzie niezwykle wygodne i szybkie – tłumaczy Marta Karteczka, Head of Operations, Serviced Living in Poland.

Noli Mokotów. Ceny i zakwaterowanie jak w hotelu, elastyczne umowy

Obiekt Noli Mokotów działa w Warszawie od 1 listopada 2023 r. Coliving ma stanowić odpowiedź na potrzeby tych najemców, którzy chcieliby mieszkać w dobrej lokalizacji i z udogodnieniami, ale też móc szybko zmienić miejsce zamieszkania. W Noli Mokotów ceny są w standardzie hotelowym – np. 6120 zł/mies. za częściowo umeblowane studio. Kwoty spadają jednak przy dłuższym wynajmie – umowa na 9 miesięcy oznacza, że miesięczny koszt najmu to tylko 3400 zł. Nie jest to więc najtańszy dach nad głową.

Plusem są natomiast elastyczne umowy – najem może trwać np. kilka dni i przypominać pobyt w hotelu, ale można też wprowadzić się na dłuższy okres, jak do typowego mieszkania na wynajem (umowa na miesiąc z możliwością przedłużania).

Do najemców może też przemówić łatwe zakwaterowanie. Mieszkanka na krótsze pobyty można rezerwować przez popularne aplikacje dla turystów, a recepcja jest automatyczna. Sam proces rezerwacji lub rezygnacji z niej jest maksymalnie uproszczony.

Obowiązkowe sprzątanie, animator i piłkarzyki w pralni

Osoby zainteresowane skorzystaniem z oferty nowego obiektu Noli Studios w Warszawie powinny pamiętać, że nie jest to typowy hotel. Coliving zakłada, że mieszkańcy chcą się integrować i wspólnie spędzać czas (choć nie jest to oczywiście obowiązkowe). Jednocześnie fakt, że pralnia czy duża jadalnia są wspólne powoduje, iż integracja odbywa się w sposób naturalny. Przykładowo w pralni znajduje się stół do piłkarzyków, który aż zachęca do rozgrywki.

Na tym jednak nie koniec. Jak informuje Noli Studios, obiekt ma własnego animatora, którego zadaniem będzie przynajmniej raz w miesiącu organizować imprezy integracyjne. Widać więc, że nacisk na zapewnienie mieszkańcom rozrywek jest duży.

Warto też pamiętać, że choć życie w colivingu może przypominać zwykły najem mieszkania, nadal jest to obiekt przypominający w działaniu raczej hotel. Przykładowo raz w miesiącu następuje obowiązkowe sprzątanie pokoju. Warto więc być na to gotowym, decydując się na nocleg w Noli Mokotów.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej