Hotel Canopy by Hilton Warsaw powstanie w Warszawie. To będzie pierwszy taki obiekt w Polsce

2023-10-18 15:59
Hotel Canopy by Hilton Warsaw w Warszawie, wizualizacja
Autor: copyright 2023 Hilton Wizualizacja hotelu Canopy by Hilton Warsaw w Warszawie.

W Warszawie powstanie nowy hotel marki Hilton – pierwszy taki w naszym kraju. Canopy by Hilton Warsaw zostanie wybudowany w ścisłym centrum. Goście będą mieli do dyspozycji 170 pokoi oraz taras widokowy na dachu. Z obiektu będzie można skorzystać już za dwa lata.

Spis treści

  1. Hotel Canopy by Hilton Warsaw. W Warszawie powstanie nowa inwestycja
  2. Canopy by Hilton – co to za marka?

Hotel Canopy by Hilton Warsaw. W Warszawie powstanie nowa inwestycja

Hilton ogłosił plany nowej inwestycji hotelowej w Warszawie. W Śródmieściu, przy ul. Wilczej 50/52 powstanie pierwszy w Polsce obiekt Canopy by Hilton. Nowy hotel lifestyle’owy zaoferuje gościom 170 pokoi, pomieszczenia konferencyjno-eventowe i taras widokowy na dachu, a otwarcie zaplanowano na 2025 r. Będzie to już 29. obiekt hotelowy Hiltona w Polsce. Przypomnijmy, że w stolicy działa już m.in. hotel Hampton by Hilton Warsaw Mokotów.

– Wraz z otwarciem pięciu nowych hoteli tylko w ciągu ostatniego roku, Hilton rozwija się w Polsce w szybkim tempie, a lokalizacje takie jak Kraków, Warszawa i Wrocław stwarzają nowe możliwości dla naszych światowej klasy marek. Widzimy ogromne możliwości dla naszych marek lifestylowych w całej Europie, a Canopy by Hilton Warsaw dołączy do inspirowanych lokalnie hoteli w miastach takich jak Reykjavik, Zagrzeb, czy ostatnio Cannes – mówi Patrick Fitzgibbon, starszy wiceprezes ds. rozwoju w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.

Umowę franczyzową na budowę hotelu Hilton zawarł z firmą TFG Hotels. Obecnie w miejscu przyszłego hotelu znajduje się 8-piętrowy biurowiec Wilcza House z lat 50. W sierpniu 2023 r. ruszyły prace rozbiórkowe tego obiektu, który w ostatnich latach pełnił funkcję hostelu dla uchodźców z Ukrainy.

Hotel Canopy by Hilton Warsaw w Warszawie, wizualizacja
Autor: copyright 2023 Hilton Wizualizacja hotelu Canopy by Hilton Warsaw w Warszawie

Canopy by Hilton – co to za marka?

Marka hoteli Canopy by Hilton powstała w październiku 2014 r. To tzw. hotele lifestyle’owe, czyli obiekty oferujące luźniejszą atmosferę i – na ogół – nieco niższe ceny niż typowe hotele danej sieci. Istotnym elementem hoteli lifestyle’owych jest też nawiązywanie do lokalnej specyfiki, zarówno wyglądem i wystrojem, jak i np. ofertą gastronomiczną. Chodzi o stworzenie niepowtarzalnego obiektu, która skupia się na komforcie gości i oferuje unikalne doświadczenie pobytu (w przeciwieństwie do tradycyjnych hoteli, w których ważne jest, by wszystkie placówki danej sieci na świecie wyglądały tak samo).

– Chcemy, by nasze hotele były dostępne dla szerszego kręgu podróżujących. W tym celu za niezbędne uznaliśmy ograniczenie roli kosztownego wystroju i skupienie się na idealnym zaspokojeniu potrzeb naszych gości, którzy od hotelu oczekują komfortu, możliwości wypoczynku, a także dodatkowych udogodnień – mówił w 2014 r. Christopher J. Nassett, prezes Hilton Worldwide, powołując do istnienia markę Canopy by Hilton.

Istotne wyróżniki marki Canopy by Hilton to m.in. wygląd obiektu inspirowany lokalną kulturą i tradycją, dbałość o wysoki poziom komfortu gości oraz unikalny charakter każdego hotelu. Ważnym elementem hoteli Canopy jest tzw. Canopy Central, czyli centralna przestrzeń dla gości służąca do wypoczynku, spotkań biznesowych i pracy.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej