Forest. HB Reavis buduje kompleks Forest w Warszawie. Na dachu powstał ogólnodostępny ogród miejski

2021-07-13 11:28
Forest
Autor: HB Reavis Nowy ogólnodostępny ogród miejski na 7 piętrze biurowca Forest

Forest to kampus biurowy, który powstaje w pobliżu centrum handlowego Arkadia w Warszawie. Inwestor HB Reavis rozpoczął budowę inwestycji w połowie 2019 roku. Niższy budynek zielonego kampusu biurowego Forest osiągnął już docelową wysokość. Zobacz zdjęcia nowego miejskiego ogrodu, który powstał na 7 piętrze biurowca. Dowiedz się kiedy inwestor zamierza oddać kompleks do użytku.

Spis treści

  1. Jaki będzie kompleks Forest HB Reavis?
  2. Nowy miejski ogród na 7 piętrze biurowca Forest - zdjęcia
  3. Kampus Forest z dużą ilością terenów zielonych
  4. Kiedy koniec budowy kampusu Forest?
  5. Jak dojechać do kampusu Forest?
  6. HB Reavis - warszawskie inwestycje firmy

Na 2-hektarowym terenie pomiędzy Rondem Zgrupowania AK „Radosław”, Al. Jana Pawła II i ul. Burakowską w Warszawie powstaje kampus biurowy Forest, ze 120-metrowym wieżowcem oraz przyległymi budynkami o wysokości od 6 do 8 kondygnacji. Kampus Forest, zaprojektowany został przez pracownię HRA Architekci. Biurowce mają służyć zarówno dużym, jak i mniejszym firmom.

Jaki będzie kompleks Forest HB Reavis?

Zabudowa kampusu będzie w kształcie litery C. Cała inwestycja dostarczy na rynek warszawki około 78 tys. m² powierzchni najmu, w tym również powierzchnie pod restauracje, kawiarnie i lokale usługowe. W budynkach powstanie także parking rowerowy dla blisko 250 jednośladów. Budynki biurowe w kampusie Forest będą miały przestronne balkony, loggie i tarasy na dachach. Powstaną na nich m.in. mini-szklarnie z możliwością uprawy warzyw oraz ziół, specjalne schronienia dla ptaków i owadów, a także siłownie na świeżym powietrzu.

Forest
Autor: HB Reavis Kampus Forest zaprojektowany został przez pracownię HRA Architekci

Nowy miejski ogród na 7 piętrze biurowca Forest - zdjęcia

Kampus Forest z dużą ilością terenów zielonych

Inwestor HB Reavis zaplanował na terenie inwestycji dużą ilość zieleni oraz miejsc sprzyjających odpoczynkowi. Pomiędzy budynkami powstanie przestrzeń otwarta dla pieszych, m.in. patio obsadzone dojrzałymi drzewami i krzewami, z oczkiem wodnym, które zimą będzie lodowiskiem. Będą też miejsca na pawilony wystawiennicze i gastronomiczne.

Forest
Autor: HB Reavis W inwestycji Forest powstanie około 78 tys. m² powierzchni najmu
Forest
Autor: HB Reavis Niższy budynek kampusu Forest

Kiedy koniec budowy kampusu Forest?

Niższy budynek kampusu biurowego Forest ma już docelową wysokość, a wyższy budynek ma być gotowy na początku 2022 roku. Po oddaniu części wieżowej cały kompleks zostanie połączony, a patio i ogród na dachu zostaną otwarte dla wszystkich zainteresowanych.

Jak dojechać do kampusu Forest?

HB Reavis - warszawskie inwestycje firmy

Aktualnie największą warszawską inwestycją HB Reavis jest Varso Tower. To 310 metrowy wieżowiec, który powstaje w centrum Warszawy i będzie wyższy od Pałacu Kultury i Nauki. Przypomnijmy, że inwestor w 2017 roku zakończył budowę kompleksu biurowego w pobliżu Dworca ZachodniegoWest Station I-II.

Czytaj więcej: Varso Tower – najwyższy wieżowiec w UE >>

Polecany artykuł:

West Station oddany do użytku
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej