Forest - HB Reavis zakończył budowę kompleksu Forest w Warszawie

2022-03-28 13:09
Forest
Autor: HB Reavis HB Reavis uzyskał pozwolenie na użytkowanie 120-metrowej wieży Forest

Forest to kampus biurowy, który powstał w pobliżu centrum handlowego Arkadia w Warszawie. Inwestor HB Reavis rozpoczął budowę inwestycji w połowie 2019 roku. W 2021 roku oddał do użytku niższy budynek, a teraz pozwolenie na użytkowanie uzyskała 120-metrowa wieża Forest. Zobacz zdjęcia nowego miejskiego ogrodu, który powstał na 7 piętrze niższego biurowca.

Spis treści

  1. Jaki jest kompleks Forest HB Reavis?
  2. Nowy miejski ogród na 7 piętrze biurowca Forest - zdjęcia
  3. Kampus Forest z dużą ilością terenów zielonych
  4. Jak dojechać do kampusu Forest?
  5. HB Reavis - warszawskie inwestycje firmy

Na 2-hektarowym terenie pomiędzy Rondem Zgrupowania AK „Radosław”, Al. Jana Pawła II i ul. Burakowską w Warszawie powstał kampus biurowy Forest, ze 120-metrowym wieżowcem oraz przyległymi budynkami o wysokości od 6 do 8 kondygnacji. Kampus Forest, zaprojektowany został przez pracownię HRA Architekci. Biurowce mają służyć zarówno dużym, jak i mniejszym firmom.

Jaki jest kompleks Forest HB Reavis?

Zabudowa kampusu jest w kształcie litery C. Cała inwestycja dostarczyła na rynek warszawki 78 tys. m² powierzchni najmu, w tym również powierzchnie pod restauracje, kawiarnie i lokale usługowe. W budynkach powstał także parking rowerowy dla blisko 250 jednośladów. Budynki biurowe w kampusie Forest mają przestronne balkony, loggie.

Na otwartym dla pieszych dziedzińcu i wokoło budynków zasadzono 200 dojrzałych drzew i drugie tyle krzewów. Wyróżnikiem są zielone tarasy na dachach, gdzie powstały strefy rekreacyjne i miejski ogród z widokiem na panoramę Warszawy. Powstały na nich m.in. mini-szklarnie z możliwością uprawy warzyw oraz ziół, specjalne schronienia dla ptaków i owadów, a także siłownie na świeżym powietrzu.

Forest został wyróżniony nagrodą dla najlepszego budynku przyznawaną przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego. Potwierdzony ekologicznymi certyfikatami BREEAM oraz WELL projekt pracowni HRA Architekci wykorzystuje wiele rozwiązań sprzyjających ograniczaniu śladu węglowego i zużycia surowców, takich jak energooszczędna fasada czy ponowne wykorzystanie wody deszczowej.

Forest
Autor: HB Reavis Wnętrze dominanty kompleksu Forest

Nowy miejski ogród na 7 piętrze biurowca Forest - zdjęcia

Kampus Forest z dużą ilością terenów zielonych

Inwestor HB Reavis zaplanował na terenie inwestycji dużą ilość zieleni oraz miejsc sprzyjających odpoczynkowi. Pomiędzy budynkami powstała przestrzeń otwarta dla pieszych, m.in. patio obsadzone dojrzałymi drzewami i krzewami, z oczkiem wodnym, które zimą będzie lodowiskiem. Są też miejsca na pawilony wystawiennicze i gastronomiczne.

Forest
Autor: HB Reavis W inwestycji Forest powstanie około 78 tys. m² powierzchni najmu
Forest
Autor: HB Reavis Niższy budynek kampusu Forest

Jak dojechać do kampusu Forest?

Polecany artykuł:

West Station oddany do użytku

HB Reavis - warszawskie inwestycje firmy

Aktualnie największą warszawską inwestycją HB Reavis jest Varso Tower. To 310 metrowy wieżowiec, który powstaje w centrum Warszawy i będzie wyższy od Pałacu Kultury i Nauki. Przypomnijmy, że inwestor w 2017 roku zakończył budowę kompleksu biurowego w pobliżu Dworca ZachodniegoWest Station I-II.

Czytaj więcej: Varso Tower – najwyższy wieżowiec w UE >>

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej