Grójecka Office - nowy biurowiec w Warszawie z pozwoleniem na budowę

2013-11-29 17:34
Grójecka Offices
Autor: APA Kuryłowicz & Assiciates Biurowiec Grójecka Offices uzyskał ocenę „Excellent” w procesie certyfikacji BREEAM i jest na drugiej pozycji w Polsce w rankingu projektów biurowych budowanych zgodnie z polityką zrównoważonego budownictwa. Asesorem w procesie certyfikacji była firma Grontmij Polska.

Projekt nowego biurowca OKRE został przygotowany przez pracownię architektoniczną Kuryłowicz & Associates. Biurowiec klasy A powstanie przy ul. Grójeckiej w warszawskiej dzielnicy Ochota. To kolejny przykład inwestycji komercyjnej realizowanej zgodnie z zasadą budownictwa zrównoważonego.

Budynek, którego projekt powstał w pracowni Kuryłowicz & Associates, będzie miał osiem kondygnacji naziemnych oraz garaż podziemny. Na parterze będą powierzchnie handlowe. Firma OKRE Development uzyskała już pozwolenie na budowę Grójecka Offices i będzie to już druga taka inwestycja po GreenWings Office znajdującym się w pobliżu Lotniska Chopina. Nowy biurowie OKRE będzie dysponował powierzchną do wynajmu rzędu 7400 m2. Działka, ma której powstanie biurowiec jest własnością spółki.

Według założeń OKRE, inwestycje biurowe mają być przyjazne dla człowieka i środowiska naturalnego oraz możliwie oszczędne z punktu widzenia najemcy. Biurowiec Grójecka Offices uzyskał ocenę „Excellent” w procesie certyfikacji BREEAM i znalazł się na drugiej pozycji w Polsce w rankingu projektów biurowych budowanych zgodnie z polityką zrównoważonego budownictwa. Elementy, które mają wpływ na punktację w ramach BREEAM, to między innymi wybór odpowiedniej działki (ważna jest lokalizacja, poprzednio zagospodarowany teren, dostęp do komunikacji miejskiej oraz innych udogodnień), wysoka efektywność energetyczna budynku uzyskiwana dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań technicznych oraz system wykorzystania wody deszczowej do spłukiwania toalet i nawadniania zieleni.

Inwestor nie podjął jeszcze decyzji o terminie rozpoczęcia budowy.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej