Gdańsk. Hotel Fahrenheit z krzywą elewacją z cegły

2012-10-29 11:28
hotel fahrenheit gdansk roben
Autor: Röben Hotel Fahrenheit znajduje się na skrzyżowaniu ulic Grodzkiej i Sukienniczej. Hotel został oddany do użytku w czerwcu 2012 roku.

Hotel Fahrenheit w Gdańsku, to kolejny "krzywy" budynek w Trójmieście. Projekt hotelu Fahrenheit był inspirowany historyczną zabudową Gdańska. Murowana elewacja z cegły, przy tak zaprojektowanych krzywiznach, była nie lada wyzwaniem. Efekt oceńcie sami.

Architektom z Pracowni Architektonicznej Szotyńscy zależało na tym, żeby hotel przez nich zaprojektowany pobudzał wyobraźnię oglądającego i mnożył skojarzenia. Naszą wyobraźnię pobudza krzywa elewacja hotelu Fahrenheit  wymurowana z czerwonej cegły. Producentem cegieł jest firma Röben.

Mur hotelu w Gdańsku jest konstrukcją trójwarstwową. Elewacja z cegieł nie opiera się na fundamentach. Cegły na elewacji są mocowane na specjalnych kotwach. Do wykonania krzywizn na elewacji z cegieł zostały wykorzystane tylko cegły podstawowe. Efekt krzywizny został osiągnięty dzięki precyzyjnemu obliczeniu ułożenia cegieł na etapie projektu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej