Hotel Fahrenheit znajduje się na skrzyżowaniu ulic Grodzkiej i Sukienniczej. Hotel został oddany do użytku w czerwcu 2012 roku.
Projekt gdańskiego hotelu Fahrenheit powstał w Pracowni Architektonicznej Szotyńscy. Architekci chcąc uzyskać efekt lejącej się elewacji musieli precyzyjnie policzyć rozmieszczenie cegieł.
Przy murowaniu elewacji zastosowano dwa rodzaje wiązań – wiązanie w systemie polskim oraz w systemie wozówka-wozówka.
Cegły położone powyżej są nieco wysunięte względem warstw pod nimi. W rezultacie klinkier z wyższej warstwy rzuca cień, co na całej płaszczyźnie elewacji tworzy efekt gry światłocienia.
Cała elewacja hotelu Fahrenheit jest wykonana z cegieł klinkierowych Melbourne czerwonych gładkich marki Röben w formacie NF.
Ściany hotelu Fahrenheit to konstrukcja trójwarstwowa: ściana nośna, warstwa izolacji, szczelina wentylacyjna oraz warstwa licowa z klinkieru. Elewacja z cegieł nie jest posadowiona na fundamentach, a opiera się na specjalnych stalowych kształtownikach.
Cegły mocowane w systemie Halfen. W mur wpuszczono specjalne kotwy, które wchodzą w spoiny, dzięki temu elewacja w bezpieczny sposób „wisi” w powietrzu.
Murowanie poszczególnych cegieł to prawdziwy majstersztyk.
Przy murowaniu elewacji stosowano wyłącznie cegły podstawowe (szczelinowe) i pełne w formacie NF, czyli 240 x 115 x 71 mm. Projektanci nie wykorzystali kształtek ani innych wymiarów cegieł.
Nieregularnie rozmieszczone okna wpasowują się w ideę "lejącej" się elewacji.
Ukształotowanie szczytu budynku inspirowane historyczną zabudową. Prawie wszystkie gdańskie kamienice miały szczyty bądź wyoblenia.