Fabryka Wody w Szczecinie - inwestycja za ponad 350 mln dobiega końca

2022-10-11 9:42
Fabryka Wody Szczecin
Autor: mat. prasowe Fabryka Wody - nowoczesny kompleks basenowo-edykacyjny powstaje w centrum Szczecina

Fabryka Wody w Szczecinie to nowoczesny, wielofunkcyjny aquapark, ale także centrum edukacyjne. Budowa Fabryki Wody trwa już 3 lata. Kiedy się zakończy? Jak będzie wyglądał aquapark Fabryka Wody? Najnowsze zdjęcia z budowy.

Spis treści

  1. Fabryka Wody - wielofunkcyjny park wodny w Szczecinie
  2. Strefa sportowo-rozrywkowa w budynku Fabryki Wody
  3. Strefa edukacyjna w aquaparku Fabryka Wody
  4. Fabryka Wody - aktualności z budowy
  5. Kiedy zakończenie budowy Fabryki Wody?
  6. Gdzie powstaje aquapark Fabryka Wody?
Fabryka Wody Szczecin
Autor: mat. prasowe Budowa Fabryki Wody trwa już 3 lata

Fabryka Wody - wielofunkcyjny park wodny w Szczecinie

Fabryka Wody to nowoczesny aquapark z funkcjami m.in. sportowymi, rekreacyjnymi oraz elementami edukacyjnymi. Powstały w nim baseny rekreacyjne oraz sportowy, zjeżdżalnie, strefa wellness i jedno z największych saunarium (16 saun) w Polsce. Baseny rekreacyjne, a przy nich plażę zaplanowano również na zewnątrz obiektu.

Cały teren Fabryki Wody to aż 5 hektarów. Powierzchnia użytkowa wynosi ponad 17 000 m², a kubatura obiektu 177 000 m³. W nowoczesnym trzykondygnacyjnym budynku aquaparku zaplanowano m.in. 17 basenów i 11 zjeżdżalni o łącznej długości pół kilometra.

Przypomnijmy, 11 października 2019 roku miasto Szczecin podpisało umowę z firmą ALSTAL Grupa Budowlana na wybudowanie Fabryki Wody. Firma ma duże doświadczenie, jeżeli chodzi o inwestycje basenowe, które zdobywała przy budowie m.in. Term Maltańskich w Poznaniu, Term w Mszczonowie, QARIUM Kępno, kompleksu Odkrytych Basenów w Oławie, Centrum Rekreacji Astoria w Bydgoszczy, kompleksu basenów termalnych w Poddębicach oraz Centrum Sportu w Błoniu.

Fabryka Wody - aquapark Szczecin
Autor: materiały prasowe Fabryka Wody - nowoczesny i wielofunkcyjny aquapark

Strefa sportowo-rozrywkowa w budynku Fabryki Wody

Dopełnieniem oferty rekreacyjnej będzie strefa sportowo-rozrywkowa z kręgielnią, stołami bilardowymi, ścianką wspinaczkową, siłownią i kortami do squasha. Inwestor przewiduje również lodowisko sezonowe naprzemienne ze sceną amfiteatru oraz torem lodowym.

Strefa edukacyjna w aquaparku Fabryka Wody

Druga część kompleksu Fabryki Wody to budynek Edukatorium, gdzie znajdą się wystawy poświęcone wodzie, jej znaczeniu, roli i wpływie na nasze życie i cywilizację. Przez środek obiektu przepływać będzie rzeka, tworząca wodną kaskadę, a oba budynki zostaną połączone łącznikiem.

Fabryka Wody - aktualności z budowy

Obecnie na budowie Fabryki Wody w budynku basenowym trwają prace wykończeniowe w postaci montażu sufitów podwieszanych oraz układania płytek ceramicznych w łazienkach, toaletach i na plażach basenowych. Realizowane są także prace związane ze szpachlowaniem i malowaniem ścian oraz sufitów. Montowane są balustrady, windy panoramiczne oraz zjeżdżalnie wewnętrzne i zewnętrzne. Na końcowym etapie jest również wykonywanie saun i łaźni.

W budynku B, czyli Edukatorium, zakończono montaż ściany wspinaczkowej oraz uruchomiono kręgielnię. Trwają prace malarskie oraz rozpoczęto prace porządkowe.” – mówi Dominik Słowek, Kierownik Budowy z firmy ALSTAL Grupa Budowlana.

Na zewnątrz budynków trwają prace drogowe w postaci układania kostki brukowej, montażu krawężników i oporników. Zakończyliśmy już budowę kaskady wodnej, a aktualnie skupiamy się na wykonaniu toru lodowego i lodowiska. Jednocześnie rozpoczęły się prace związane z wykonaniem terenów zielonych, a także budowy fontanny i rzeki południowej - dodaje Dominik Słowek.

Kiedy zakończenie budowy Fabryki Wody?

Fabryka Wody to ogromna inwestycja realizowana w ścisłym centrum miasta, a jej wartość opiewa na kwotę ponad 350 mln zł. Inwestycja zmierza ku końcowi - aktualnie wykonywanych jest szereg prac na różnych poziomach równocześnie. Na budowie pracuje łącznie ponad 200 osób.

Otwarcie kompleksu nastąpi prawdopodobnie w drugim kwartale 2023. Same odbiory techniczne obiektu mogą potrwać nawet kilka miesięcy.

Gdzie powstaje aquapark Fabryka Wody?

Aquapark Fabryka Wody powstanie w centrum Szczecina, u zbiegu ulic 1 Maja i Sczanieckiej.

Źródło: materiały ALSTAL Grupa Budowlana 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej