Brama w Gorce - gigantyczna budowla nową atrakcją Podhala. Znamy datę otwarcia

2022-05-12 12:48
Brama na Gorce
Autor: APP Manecki Brama na Gorce ma być atrakcją regionu

Brama w Gorce - ta imponująca inwestycja powstaje w gorczańskich lasach koło Nowego Targu. Brama w Gorce ma już od tego roku przyciągać tłumy turystów. Co będzie oferować Brama w Gorce - atrakcja turystyczno-edukacyjna za 20 mln zł?

Spis treści

  1. O projekcie Brama w Gorce
  2. Atrakcje centrum Brama w Gorce
  3. Kiedy otwarcie Bramy w Gorce?
  4. Brama w Gorce lokalizacja

O projekcie Brama w Gorce

W ramach inwestycji - między Długą Polaną w Nowym Targu a Waksmundem - powstaje potężny kompleks, obejmujący m.in. ścieżkę w koronach drzew i centrum edukacyjne. Budowa kompleksu rozpoczęła się w 2020 roku. Inwestorem jest spółka o tej samej nazwie, czyli Brama w Gorce, którą powołało 80 mieszkańców Waksmundu. Obiekt powstaje na gruntach leśnej wspólnoty z Waksmundu.

Założeniem projektu Brama w Gorce jest umożliwić poznanie naturalnych walorów regionu, a także zapewnić ochronę obszarom o szczególnym znaczeniu przyrodniczym i krajobrazowym, które dotychczas ulegały degradacji.

Atrakcje centrum Brama w Gorce

Centrum Edukacyjno-Przyrodnicze Brama w Gorce, bo tak brzmi pełna nazwa obiektu, przeznaczony ma być przede wszystkim dla tych, którzy lubią aktywny wypoczynek w kontakcie z przyrodą. Inwestycja ma być unikatowa, ma umożliwiać czerpanie przyjemności z odkrywania lokalnych walorów przyrodniczych i krajobrazowych występujących wzdłuż doliny potoku Kowaniec. Jednocześnie ma mieć charakter edukacyjny - umożliwić poszerzenie wiedzy przyrodniczej, kulturowej i historycznej o regionie. Największą atrakcją inwestycji będzie jedyna na Podhalu ścieżka w koronach drzew zakończona wysoką wieżą. Ścieżka ma liczyć ponad kilometr i miejscami wznosić się na 30 m nad ziemią i przebiegać m.in. nad potokiem Mały Kowaniec.

Brama w Gorce
Autor: APP Manecki Brama w Gorce ma być miejscem, gdzie turyści nie tylko będą się wspaniale bawić, ale też uczyć. Będą spacerować po ścieżkach leśnych, ale także w koronach drzew, zwiedzać wystawy w pawilonach, dzieci bawić się w specjalnych pracowniach edukacyjnych

Kiedy otwarcie Bramy w Gorce?

Spółka Brama w Gorce w odpowiedzi na nasze pytanie podaje, że centrum przyrodnicze wraz z ścieżką w koronach drzew zostanie uruchomione pod koniec wakacji, początek jesieni tego roku.

Obecnie trwają prace związane z montażem i wykończeniem galerii widokowej w koronach drzew, elewacji wieży dużej (35 m) i małej (15 m) oraz wykończeniem wnętrz i wyposażeniem kawiarni w wieżach, wykończeniem i zagospodarowaniem tunelu podziemnego o długości 40 m.

Rozpoczynają się prace związane z zagospodarowaniem terenu, przygotowaniem przyrodniczego placu zabaw oraz parku zwierząt gorczańskich. W pawilonie przyrodniczo-edukacyjnym rozpoczynają prace związane z przygotowaniem montażu ekspozycji multimedialnej oraz wyposażeniem sali kinowej.

Brama w Gorce
Autor: APP Manecki Wieża widokowa i nadziemna ścieżka to głowne atuty inwestycji

Brama w Gorce lokalizacja

Centrum przyrodniczo-edukacyjne Brama w Gorce powstaje w odległości 20 minut samochodem lub 30 minut rowerem od Nowego Targu.

Brama w Gorce - gigantyczna budowla nową atrakcją Podhala. Znamy datę otwarcia
Autor: Brama w Gorce Otwarcie centrum Brama w Gorce planowana jest na koniec wakacji 2022
Brama w Gorce - gigantyczna budowla nową atrakcją Podhala. Znamy datę otwarcia
Autor: Brama w Gorce W pawilonie przyrodniczo-edukacyjnym Bramy w Gorce będzie czekała wystawa multimedialna
Brama w Gorce - gigantyczna budowla nową atrakcją Podhala. Znamy datę otwarcia
Autor: Brama w Gorce Pawilony edukacyjne, gdzie można będzie czerpać wiedzę przyrodniczą o regionie Podhala
Brama w Gorce - gigantyczna budowla nową atrakcją Podhala. Znamy datę otwarcia
Autor: Brama w Gorce

MaB

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej