Brama w Gorce - gigantyczna budowla nową atrakcją Podhala. Znamy datę otwarcia

Brama w Gorce - ta imponująca inwestycja powstaje w gorczańskich lasach koło Nowego Targu. Brama w Gorce ma już od tego roku przyciągać tłumy turystów. Co będzie oferować Brama w Gorce - atrakcja turystyczno-edukacyjna za 20 mln zł?
Spis treści
- O projekcie Brama w Gorce
- Atrakcje centrum Brama w Gorce
- Kiedy otwarcie Bramy w Gorce?
- Brama w Gorce lokalizacja
O projekcie Brama w Gorce
W ramach inwestycji - między Długą Polaną w Nowym Targu a Waksmundem - powstaje potężny kompleks, obejmujący m.in. ścieżkę w koronach drzew i centrum edukacyjne. Budowa kompleksu rozpoczęła się w 2020 roku. Inwestorem jest spółka o tej samej nazwie, czyli Brama w Gorce, którą powołało 80 mieszkańców Waksmundu. Obiekt powstaje na gruntach leśnej wspólnoty z Waksmundu.
Założeniem projektu Brama w Gorce jest umożliwić poznanie naturalnych walorów regionu, a także zapewnić ochronę obszarom o szczególnym znaczeniu przyrodniczym i krajobrazowym, które dotychczas ulegały degradacji.
Atrakcje centrum Brama w Gorce
Centrum Edukacyjno-Przyrodnicze Brama w Gorce, bo tak brzmi pełna nazwa obiektu, przeznaczony ma być przede wszystkim dla tych, którzy lubią aktywny wypoczynek w kontakcie z przyrodą. Inwestycja ma być unikatowa, ma umożliwiać czerpanie przyjemności z odkrywania lokalnych walorów przyrodniczych i krajobrazowych występujących wzdłuż doliny potoku Kowaniec. Jednocześnie ma mieć charakter edukacyjny - umożliwić poszerzenie wiedzy przyrodniczej, kulturowej i historycznej o regionie. Największą atrakcją inwestycji będzie jedyna na Podhalu ścieżka w koronach drzew zakończona wysoką wieżą. Ścieżka ma liczyć ponad kilometr i miejscami wznosić się na 30 m nad ziemią i przebiegać m.in. nad potokiem Mały Kowaniec.
- Ścieżka w koronach drzew w polskich górach - fotorelacja z Krynicy Zdroju
- Wieża widokowa Kurza Góra - nowa atrakcja Warmii i Mazur

Kiedy otwarcie Bramy w Gorce?
Spółka Brama w Gorce w odpowiedzi na nasze pytanie podaje, że centrum przyrodnicze wraz z ścieżką w koronach drzew zostanie uruchomione pod koniec wakacji, początek jesieni tego roku.
Obecnie trwają prace związane z montażem i wykończeniem galerii widokowej w koronach drzew, elewacji wieży dużej (35 m) i małej (15 m) oraz wykończeniem wnętrz i wyposażeniem kawiarni w wieżach, wykończeniem i zagospodarowaniem tunelu podziemnego o długości 40 m.
Rozpoczynają się prace związane z zagospodarowaniem terenu, przygotowaniem przyrodniczego placu zabaw oraz parku zwierząt gorczańskich. W pawilonie przyrodniczo-edukacyjnym rozpoczynają prace związane z przygotowaniem montażu ekspozycji multimedialnej oraz wyposażeniem sali kinowej.

Brama w Gorce lokalizacja
Centrum przyrodniczo-edukacyjne Brama w Gorce powstaje w odległości 20 minut samochodem lub 30 minut rowerem od Nowego Targu.




MaB