Andersia Tower w Poznaniu

2008-03-14 14:00
Andersia Tower
Autor: brak danych

Andersia Tower to największy w Polsce hotel hiszpańskiej sieci IBB Hotels i najwyższy budynek w Poznaniu. Głównym wykonawcą obiektu jest firma Hochtief Polska sp. z o.o.

Andersia Tower powstała w samym centrum Poznania - na Placu Andersa. Jest to jeden z najciekawszych terenów inwestycyjnych, dysponujący doskonałymi połączeniami z resztą miasta. Andersia stanowiąca drugi etap zabudowy Placu Andersa to kolejny krok w tworzeniu prestiżowej dzielnicy biznesu.
Budynek został wykonany z zastosowaniem najnowocześniejszych technologii, materiałów i urządzeń. Dzięki temu odpowiada on restrykcyjnym standardom jakie musi spełniać obiektów inteligentny.
Na szczególną uwagę zasługują nowatorskie rozwiązania konstrukcyjno-budowlane:

 

 • część rygli ram zaprojektowano jako sprężane kablami na budowie - takie rozwiązanie pozwoliło na rozmieszczenie słupów jedynie na obrysie ścian zewnętrznych budynku;
 • fasada szklana budynku została wykonana w systemie modułowym, prefabrykowanym. Gotowe moduły były dostarczane na plac budowy i montowane równolegle z pracami budowlanymi na wyższych kondygnacjach;
 • technologia uzdatniania wody basenowej, która polega na elektrolizie soli (uniknięcie nieprzyjemnego zapachu chloru).


Architekci z Pracowni Architektonicznej Ewy i Stanisława Sipińskich zaprojektowali obiekt w pełnej harmonii z wieżowcem Poznańskiego Centrum Finansowego. Andersia Tower jest najwyższym budynkiem w Poznaniu i pierwszym łączącym funkcję hotelową i biurową. Niższe kondygnacje zostały przeznaczone na 4-gwazdkowy hotel z 171 pokojami, na wyższych pietrach znajdują się biura klasy A. Do dyspozycji gości hotelowych są: basen, klub fitness, sauna i łaźnia parowa oraz zaplecze konferencyjno-bankietowe. Architekci wnętrz zaoferowali niespotykane w Polsce rozwiązanie zabudowy parapetu okiennego, który został wykończony tapicerowanym siedziskiem oraz przesuwanym stolikiem. Nowoczesny styl hotelu podkreśla również szklana ściana oddzielająca pokój od łazienki. Takie aranżacje łazienek są nieczęsto spotykane w polskich hotelach. Aranżacja powierzchni biurowej odbyła się zgodnie z projektem opracowanym indywidualnie dla poszczególnych najemców.

W budynku zastosowano wiele naturalnych materiałów i elementów budowlanych, które nie zawierają substancji w żaden sposób szkodliwych lub niebezpiecznych dla zdrowia, system zarządzania budynkiem, który nadzoruje i steruje wszystkimi instalacjami technicznymi. Dodatkowo bezpieczeństwo i komfort użytkownikom budynku zapewnią: System ochrony przeciwpożarowej, System nagłośnienia budynku, System monitoringu wind, System elektrycznego Dozoru Kluczy, itp. Wszystkie te czynniki sprzyjają realizacji koncepcji zrównoważonego rozwoju.

Dodatkowe informacje:

 • powierzchnia użytkowa: 35 185 m2
 • powierzchnia biur: 10 500 m2
 • powierzchnia hotelu: 14 500 m2
 • garaż podziemny: 200 miejsc parkingowych
 • realizacja: 2005 - 2007
 • deweloper: Von der Heyden Group,
 • architekci wnętrz części hotelowej: PRC Architekci sp. z o.o.
 • kierownik projektu: Grupa Inwestycyjna Probuild sp. z o.o.
 • generalny wykonawca: HOCHTIEF Polska sp.z o.o.

 

Na tym jednak inwestor - Von der Heyden Group nie kończy swoich inwestycji w Poznaniu. Obok Andersii powstanie kolejny cztero- lub pięciokondygnacyjny biurowiec: Andersia Front Office, a przy Hotelu Novotel Centrum zostanie wybudowany trzeci budynek, roboczo nazwany, Silver. Będzie on najwyższym i najsmuklejszym ze wszystkich wież. Zobaczymy go najwcześniej w 2010 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej