Wrocław - miasto przyjaznych deweloperów

2007-05-21 17:28

Dolnośląskie firmy deweloperskie konkurują ze stołecznymi gigantami. W rankingu przeprowadzonym przez "Rzeczpospolitą", wrocławski Archicom wyprzedził znanych warszawskich deweloperów. W czołówce znalazł się również "WPPB Mój Dom".

W rankingu oceniane były wszystkie elementy gwarantujące bezpieczeństwo transakcji.W pierwszym rzędzie badane były dostępność i prawidłowość dokumentów uwiarygodniających firmę i inwestycje (KRS firmy, akt własności gruntu, odpis z Księgi Wieczystej nieruchomości, ewentualne hipoteki w KW, pozwolenie na budowę). Następnie analizowano przyjazność umowy deweloperskiej - w jakim zakresie chroni ona interes klienta, a w jakim dewelopera. Należy pamiętać, że im bardziej szczegółowa umowa, im więcej aspektów omawia (włącznie z późniejszym administrowaniem nieruchomością), tym korzystniej dla klienta, który wie, czego można się spodziewać. To, czego nie ma w treści umowy, w razie ewentualnego sporu, nie istnieje. Równie ważne jest też jasne formułowanie postanowień i możliwość konsultacji treści umowy z prawnikiem.

W ciągu 20 lat Archicom zrealizował we Wrocławiu 120 inwestycji i wybudował ponad 1.200 mieszkań oraz biurowce, które na stałe wpisały się w architekturę miasta - Renaissance Business Centre, "Quattro Forum", "Centrum Orląt" czy nowopowstający  "Silver Forum". Wśród inwestycji mieszkaniowych znane wrocławianom jest osiedle "Cztery Pory Roku" Krzyki-Jagodno, z tysiącem mieszkań, największe w powojennej historii Wrocławia (pomijając wielka płytę) i najbardziej charakterystyczne pod względem architektury  i urbanistyki.

Co zadecydowało o tak dobrych wynikach dewelopera?  - Partnerskie traktowanie naszych klientów - mówi Dorota Jarodzka-Śródka, prezes firmy. - Niemal od początku funkcjonowania staraliśmy się bezpiecznie przeprowadzać klientów przez trudne procedury nabywania nieruchomości, zarówno poprzez działalność informacyjno-edukacyjną, jak i w bezpośrednich relacjach sprzedażowych.

Firma jest członkiem-założycielem Polskiego Związku Firm Deweloperskich, a także oferuje klientom bezpłatne Polisy TUW Bezpieczny Dom - pierwsze deweloperskie ubezpieczenie wkładów mieszkaniowych, chroniące zainwestowane pieniądze do czasu podpisania aktu notarialnego przeniesienia własności. Klienci mogą skorzystać z ciekawego serwisu internetowego. Umożliwia on przyglądanie się poszczególnym rzutom mieszkań. Co ciekawe, można tam znaleźć również zestawienie deweloperów i inwestycji aktualnie realizowanych we Wrocławiu. Ponadto deweloper  prowadzi doradztwo w zakresie kredytów hipotecznych.

- Muszę przyznać - mówi Dorota Jarodzka-Śródka - że umowę kupna sprzedaży tworzyliśmy razem z naszymi klientami. Od zawsze była negocjowana i właśnie w procesie dyskusji wprowadzaliśmy zapisy, które dawały nabywcom poczucie bezpieczeństwa. Przyznaje jednak, że zaspokojenie wszystkich oczekiwań klientów jest niezwykle trudne i zdarza się, że dochodzi do konfliktów czy nieporozumień. Ważne jednak jest, by rozwiązywać je polubownie.

Zobacz także:

Deweloper idealny >>

Najlepszy ambasador - klient >>

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej