Wrocław - miasto przyjaznych deweloperów

2007-05-21 17:28

Dolnośląskie firmy deweloperskie konkurują ze stołecznymi gigantami. W rankingu przeprowadzonym przez "Rzeczpospolitą", wrocławski Archicom wyprzedził znanych warszawskich deweloperów. W czołówce znalazł się również "WPPB Mój Dom".

W rankingu oceniane były wszystkie elementy gwarantujące bezpieczeństwo transakcji.W pierwszym rzędzie badane były dostępność i prawidłowość dokumentów uwiarygodniających firmę i inwestycje (KRS firmy, akt własności gruntu, odpis z Księgi Wieczystej nieruchomości, ewentualne hipoteki w KW, pozwolenie na budowę). Następnie analizowano przyjazność umowy deweloperskiej - w jakim zakresie chroni ona interes klienta, a w jakim dewelopera. Należy pamiętać, że im bardziej szczegółowa umowa, im więcej aspektów omawia (włącznie z późniejszym administrowaniem nieruchomością), tym korzystniej dla klienta, który wie, czego można się spodziewać. To, czego nie ma w treści umowy, w razie ewentualnego sporu, nie istnieje. Równie ważne jest też jasne formułowanie postanowień i możliwość konsultacji treści umowy z prawnikiem.

W ciągu 20 lat Archicom zrealizował we Wrocławiu 120 inwestycji i wybudował ponad 1.200 mieszkań oraz biurowce, które na stałe wpisały się w architekturę miasta - Renaissance Business Centre, "Quattro Forum", "Centrum Orląt" czy nowopowstający  "Silver Forum". Wśród inwestycji mieszkaniowych znane wrocławianom jest osiedle "Cztery Pory Roku" Krzyki-Jagodno, z tysiącem mieszkań, największe w powojennej historii Wrocławia (pomijając wielka płytę) i najbardziej charakterystyczne pod względem architektury  i urbanistyki.

Co zadecydowało o tak dobrych wynikach dewelopera?  - Partnerskie traktowanie naszych klientów - mówi Dorota Jarodzka-Śródka, prezes firmy. - Niemal od początku funkcjonowania staraliśmy się bezpiecznie przeprowadzać klientów przez trudne procedury nabywania nieruchomości, zarówno poprzez działalność informacyjno-edukacyjną, jak i w bezpośrednich relacjach sprzedażowych.

Firma jest członkiem-założycielem Polskiego Związku Firm Deweloperskich, a także oferuje klientom bezpłatne Polisy TUW Bezpieczny Dom - pierwsze deweloperskie ubezpieczenie wkładów mieszkaniowych, chroniące zainwestowane pieniądze do czasu podpisania aktu notarialnego przeniesienia własności. Klienci mogą skorzystać z ciekawego serwisu internetowego. Umożliwia on przyglądanie się poszczególnym rzutom mieszkań. Co ciekawe, można tam znaleźć również zestawienie deweloperów i inwestycji aktualnie realizowanych we Wrocławiu. Ponadto deweloper  prowadzi doradztwo w zakresie kredytów hipotecznych.

- Muszę przyznać - mówi Dorota Jarodzka-Śródka - że umowę kupna sprzedaży tworzyliśmy razem z naszymi klientami. Od zawsze była negocjowana i właśnie w procesie dyskusji wprowadzaliśmy zapisy, które dawały nabywcom poczucie bezpieczeństwa. Przyznaje jednak, że zaspokojenie wszystkich oczekiwań klientów jest niezwykle trudne i zdarza się, że dochodzi do konfliktów czy nieporozumień. Ważne jednak jest, by rozwiązywać je polubownie.

Zobacz także:

Deweloper idealny >>

Najlepszy ambasador - klient >>

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej