Wielokrotnie najlepszy

2007-12-21 13:51

W 2007 roku spółka Koelner została doceniona aż czterema prestiżowymi ogólnopolskimi tytułami. Firma zdobyła kolejno: "EuroCertyfikat 2007", tytuł "Dobra Firma 2007", statuetkę "Best of European Business" i miano "Spółki Godnej Zaufania 2007". I takich firm życzymy polskiemu budownictwu w nadchodzącym roku...

W październiku spółka Koelner została wyróżniona EuroCertyfikatem 2007 w kategorii "Certyfikat wiarygodności firmy", który uprawnia do uczestnictwa w Europejskim Programie Promocji Jakości. Oceny przedsiębiorstwa dokonali specjaliści z dziedziny prawa, zarządzania i księgowości, którzy wybierali najbardziej wiarygodne i rzetelne firmy, gwarantując tym samym uczciwość tych podmiotów. 

Jeszcze w tym samym miesiącu Koelner otrzymał tytuł "Dobra Firma 2007", przyznawany przez dziennik "Rzeczpospolita" dla najdynamiczniej i najefektywniej rozwijających się przedsiębiorstw w Polsce. Spółka została doceniona jako najszybciej rozwijająca się firma z listy 2000 przedsiębiorstw. Wyboru laureatów dokonano na podstawie wskaźników ekonomicznych, które następnie poddane zostały ocenie autorytetów w dziedzinie ekonomii i finansów.

A w listopadzie 2007 firma została nagrodzona kolejnym prestiżowym tytułem - zdobyła statuetkę w konkursie "Best of European Business", już po raz trzeci organizowanym w Polsce przez firmę doradczą Roland Berger Strategy Consultants. Laureatami tego rankingu zostają najlepsze i najbardziej efektywne przedsiębiorstwa wybierane w trzech kategoriach: wzrost, fuzje i przejęcia oraz konkurencyjność międzynarodowa. Koelner została doceniony w kategorii "Wzrost" - sprzedaż produktów firmy wzrósł od 2002 roku aż siedmiokrotnie.

Koelner został także uhonorowany tytułem "Spółki Godnej Zaufania 2007". Wyróżnienia te corocznie przyznaje Polski Instytut Dyrektorów na podstawie oceny Kapituły Ratingu Inwestorów Instytucjonalnych. Kapituła, wybierająca laureatów, ocenia cztery elementy działalności firmy: strukturę właścicielską, walne zgromadzenie i relacje między akcjonariuszami oraz innymi grupami interesów, przejrzystość finansową i dostępność informacji, a także strukturę rady nadzorczej i procesy w niej zachodzące. Tak precyzyjna ocena gwarantuje nagrodzenie tylko najlepszych z najlepszych.

Reasumując - w 2007 roku spółka Koelner zdobyła cztery najważniejsze tytuły przyznawane polskim przedsiębiorstwom na podstawie obiektywnej oceny specjalistów z różnych dziedzin m.in. księgowości, zarządzania i finansów. Firma należy do czołówki producentów elementów złącznych w Europie. W Polsce jest liderem na rynku zamocowań dla budownictwa i przemysłu oraz znaczącym dystrybutorem narzędzi i elektronarzędzi, które oferuje przede wszystkim pod własnymi markami "KOELNER", "RAWL", "MODECO", "RAWLPLUG", "GLOBUS". Niemal 50 proc. produkcji firma eksportuje do krajów UE oraz państw Europy Środkowo-Wschodniej.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej