Tebodin SAP-Projekt dla ZDW w Lublinie

2010-06-09 14:20

Dojazd do węzła drogowego Jakubowice w ciągu dróg ekspresowych S12, S17 i S19 zaprojektuje Tebodin SAP-Projekt.

Tebodin SAP-Projekt (Oddział Katowice) podpisał umowę z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Lublinie na:

"Opracowanie dokumentacji projektowej w stadium projektu budowlanego i wykonawczego dla zadania p.n.: Budowa drogi wojewódzkiej Nr 809 stanowiącej dojazd do węzła drogowego Jakubowice w ciągu dróg ekspresowych S12, S17 i S19:
a) odcinek od granicy miasta Lublin do węzła drogowego Jakubowice (klasa GP),
b) odcinek od węzła drogowego Jakubowice do istniejącej drogi wojewódzkiej nr 809 (klasa Z);
opracowanie materiałów do wniosku o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) wraz z tym wnioskiem oraz opracowanie Studium Wykonalności dla zadania pn. Drogi dojazdowe do węzła drogowego Jakubowice obwodnicy Miasta Lublin w ciągu dróg ekspresowych S12, S17 i S19”.

W ramach umowy Tebodin SAP-Projekt w Katowicach przygotuje wielobranżową dokumentację projektową w stadium projektów budowlanych i wykonawczych wraz z dokumentacją geodezyjno-prawną do uzyskania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) w postaci oddzielnych opracowań dla każdego z dwóch odcinków dróg:

  • klasy GP - od granicy miasta Lublin (połączenie z nowoprojektowaną ulicą Poligonową) do węzła Jakubowice (z wyłączeniem węzła),
  • klasy Z – od węzła Jakubowice do istniejącej drogi wojewódzkiej nr 809 (skrzyżowanie z drogą powiatową nr 2212L),

Ponadto opracowane zostaną dla każdego z odcinków dróg materiały do ogłoszenia przetargu na wykonanie robót budowlanych oraz Studium Wykonalności jako załącznik do wniosku o dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013 dla zadania pn. "Drogi dojazdowe do węzła drogowego Jakubowice obwodnicy Miasta Lublin w ciągu dróg ekspresowych S12, S17 i S19".

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej