Sztuka Architektury

Festiwal Filmów o Architekturze pt. Sztuka Architektury jest nie tylko szansą obejrzenia dobrych filmów dokumentalnych. Pokazy filmowe mają być dla publiczności i zaproszonych gości pretekstem do dyskusji o najważniejszych problemach architektury współczesnej.
Impreza odbędzie się w trzech miastach - w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu. Każdego dnia goście festiwalu będą mogli wziąć udział w odrębnych panelach tematycznych:
1 dzień
Temat wiodący: Star system - koniec czy kontynuacja.
Film: Building the Gherkin (Norman Foster) 89 minut,
Dyskusja
2 dzień
Temat wiodący: Modernizm - trudne dziedzictwo.
Filmy: 'City of Dreams' - 50 min, A diary of an eccentric architect -
Philip Johnson- 50 minut
Dyskusja
3 dzień
Temat wiodący: Kultura i architektura
Filmy: My Architect: A Son's Journey - Louis Khan - 115 minut
Dyskusja
Terminy:
Wrocław: 4,5,6 czerwca 2007. Muzeum Architektury.
Warszawa: 12,13,14 czerwca 2007. Centrum Sztuki Współczesnej.
Kraków: 10,11,12 października 2007. Bunkier Sztuki.
Organizatorem imprezy jest portal http://www.sztuka-architektury.pl/. Przedsięwzięcie współorganizują Muzeum Architektury we Wrocławiu, Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Wrocław, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie oraz Bunkier Sztuki w Krakowie.