Sztuczna inteligencja A.I. twierdzi, że w przyszłości będziemy budować domy pod wodą! Jak będziemy mieszkać wg A.I.

2023-04-27 16:32
Sztuczna inteligencja A.I.
Autor: Sztuczna inteligencja A.I. Projekt domu przyszłości zanurzonego pod wodą. Wg sztucznej inteligencji A.I. w przyszłości luksusowe apartamentowce mogą znajdować się pod powierzchnią wody. Zwłaszcza w gorących strefach klimatycznych ułatwi to zachowanie komfortowej temperatury.

A.I., czyli sztuczna inteligencja ma być jedną z najważniejszych technologii przyszłości. Zatem, co to jest A.I. i jak wpływa na branżę budowlaną? Zapytaliśmy sztuczną inteligencję co myśli o przyszłości budownictwa mieszkaniowego i poprosiliśmy ją o wygenerowanie zdjęć bloków i osiedli przyszłości. Jeśli chcecie wiedzieć, jaką wizję ma sztuczna inteligencja, zobaczcie galerię zdjęć. Wg A.I domy pod wodą to przyszłość budownictwa.

Spis treści

  1. Co to jest sztuczna inteligencja A.I.?
  2. A.I. - sztuczna inteligencja w budownictwie
  3. Jaka jest przyszłość budownictwa mieszkaniowego? Odpowiada A.I.
  4. Osiedla i bloki przyszłości wg generatora A.I. - galeria zdjęć
  5. Czy podmorskie osiedla to przyszłość zatłoczonych aglomeracji?

Co to jest sztuczna inteligencja A.I.?

Sztuczna inteligencja, w skrócie A.I. (Artificial Intelligence) to próba nadania maszynom zachowań zbliżonych do ludzkich poprzez proces uczenia się na podstawie algorytmów, doświadczeń i dostępu do coraz większych zbiorów danych. Termin powstał już w 1956 roku, jednak dopiero w dzisiejszych czasach A.I. bardzo zyskuje na popularności. To za sprawą coraz większej ilości danych i ulepszania algorytmów.

Warto zaznaczyć, że wciąż nie wypracowano prawnej definicji sztucznej inteligencji w ustawodawstwach krajowych i konwencjach międzynarodowych.

Aktualnie, sztuczna inteligencja A.I. to jedna z najważniejszych technologii, obok Internetu Rzeczy (IoT). A połączenie tych dwóch trendów technologicznych oznacza prawdziwą rewolucję przemysłu 4.0. i to w niedalekiej przyszłości.

Czytaj też:

A.I. - sztuczna inteligencja w budownictwie

Jeszcze do niedawna sztuczna inteligencja pozostawała domeną naukowców i technologicznych korporacji. Dziś niemal każdy z nas może doświadczyć tego, co dotychczas znane było jedynie z filmów SF. Algorytmy AI nie są wykorzystywane jedynie do odpowiedzi na proste pytania czy tworzenia avatarów do mediów społecznościowych. Coraz częściej w swojej pracy wykorzystują je specjaliści - w tym architekci i inżynierowie. Sztuczna inteligencja wspiera ich w skomplikowanej pracy.

Place budowy już dziś monitorowanie są przy pomocy dronów napędzanych sztuczną inteligencją, co pozwala przeprowadzać regularne inspekcje, bez narażania pracowników na niebezpieczne sytuacje. Inżynierowie i architekci korzystają też z oprogramowania A.I., dzięki któremu mogą szybko generować modele 3D budynków i innych konstrukcji.

Jaka jest przyszłość budownictwa mieszkaniowego? Odpowiada A.I.

Zapytaliśmy algorytm AI, jaka jest przyszłość budownictwa mieszkaniowego? Oto odpowiedź.

Zależy to od wielu czynników, takich jak popyt na mieszkania, polityka rządowa, dostępność gruntów, inwestycje w infrastrukturę i wiele innych. Możemy jednak powiedzieć, że w ostatnich latach na całym świecie tendencja jest taka, że coraz więcej osiedli jest zaprojektowanych jako inteligentne, zielone i zrównoważone, z wykorzystaniem najnowszych technologii i rozwiązań, aby poprawić jakość życia mieszkańców i zmniejszyć ich negatywny wpływ na środowisko.

Osiedla i bloki przyszłości wg generatora A.I. - galeria zdjęć

Czy sztuczna inteligencja A.I. może wspomóc architektów i inżynierów w projektowaniu? Postanowiliśmy to sprawdzić i poprosiliśmy ją o wygenerowanie obrazów osiedli mieszkaniowych i bloków przyszłości. Zobaczcie 15 propozycji sztucznej inteligencji. Jak Wam się podobają takie wizje?

Czy podmorskie osiedla to przyszłość zatłoczonych aglomeracji?

Wiele z zaprezentowanych przez sztuczną inteligencję wizji budynków przyszłości, znajdowało się blisko wody lub niemal pod ją powierzchnią. Spytaliśmy algorytm AI, czy podmorskie osiedla to przyszłość zatłoczonych aglomeracji?

Idea budowy osiedli podwodnych jest proponowana od dłuższego czasu, jako sposób na rozwiązanie problemów z brakiem miejsca do zamieszkania i zwiększaniem poziomu mórz i oceanów. Technologie potrzebne do takiej budowy są jednak bardzo skomplikowane i kosztowne, co uniemożliwia ich realizację na masową skalę dziś lub w najbliższej przyszłości. Jednak w dalszej perspektywie wydaje się to bardzo obiecującym kierunkiem.

Niektóre projekty pojawiały się już jednak z zamiarem budowy osiedli podwodnych, lub np. podmorskich hoteli, aquaparków czy laboratoriów. Jednak są to jak na razie projekty konceptualne lub eksperymentalne, które jeszcze nie zostały zrealizowane na dużą skalę. Wymagają one dalszych prac badawczych oraz rozwoju technologii, żeby móc stworzyć osiedla podwodne, które są bezpieczne, trwałe, i komfortowe do mieszkania.

Elon Musk i inni miliarderzy zagrażają światu?

Posłuchaj, dlaczego bogacze mogą być niebezpieczni!

Listen on Spreaker.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej