Strefa Płatnego Parkowania w Warszawie z większymi mandatami. Warszawska strefa SPPN będzie też większa

2023-01-02 15:56
Strefa Płatnego Parkowania w Warszawie z większymi mandatami samochody
Autor: Gettyimages Od 2 stycznia 2023 wzrośnie opłata za niezapłacony postój w strefie płatnego parkowania w Warszawie

Od stycznia 2023 r. warszawscy kierowcy zapłacą wyższe mandaty za nieopłacony postój w Strefie Płatnego Parkowania, czy odholowanie samochodu na parking Straży Miejskiej. Drożej będzie kosztować tez usunięcie porzuconych rowerów i hulajnóg. Miasto szacuje, że dzięki tym podwyżkom do budżetu wpłynie dodatkowych 6 mln zł.

Strefa Płatnego Parkowania w Warszawie powiększa się od stycznia 2023

Według urzędników Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego pomagają w uregulowaniu sytuacji parkingowej mieszkańców Warszawy w miejscach zamieszkania.

Dlatego miasto sukcesywnie rozszerza Strefę Płatnego Parkowania. Od 2 stycznia 2023 strefą zostały objęte Mokotów i Praga Północ.

Na Mokotowie pojawi się 3,8 tys. miejsc postojowych. Część ulic stanie się jednokierunkowa, co pozwoliło uzyskać dodatkowe miejsca, w tym niektóre tylko dla mieszkańców. Od 2 stycznia na Mokotowie to już będzie łącznie 85 ulic ze Strefą Płatnego Parkowania. Nowe ulice objęte strefą to m.in. : Aleja Armii Ludowej na odcinku Niepodległości - Waryńskiego, Rakowiecka, Narbutta, Iwicka, Różana, Batorego, Wołoska, Balladyny.

Na Pradze Północ Strefa Płatnego Parkowania obowiązuje od teraz w okolicy pl. Hallera, tj. ulice: Brechta, Szanajcy, Szymanowskiego, Darwina, Dąbrowszczaków, Namysłowska, Starzyńskiego i inne. Łącznie - 1,4 tys. nowych miejsc postojowych.

Mieszkańcy tych terenów od 3 grudnia 2022 r. mogli uzyskać abonament mieszkańca, uprawniający do bezpłatnego postoju na określonym obszarze.

Więcej kto może skorzystać z abonamentu i jak go uzyskać piszemy w artykule: Abonament mieszkańca Warszawa

Część ulic została oznakowana znakiem B-35, oznaczającym zakaz postoju dla wszystkich oprócz mieszkańców z identyfikatorem.

Wyższe mandaty w Strefie Płatnego Parkowania

Rośnie strefa i rośnie wysokość mandatów za nieopłacony postój w Strefie Płatnego Parkowania. 6 mln złotych - tyle, dzięki tym zmianom, ma wpłynąć do budżetu Warszawy dodatkowo.

Zamiast mandatu 250 zł od stycznia 2023 kierowca, który nie uiści opłaty za parking w Strefie Płatnego Parkowania będzie musiał zapłacić 300 zł. Dodatkowo więcej zapłacimy, jeśli opłata zostanie wniesiona w ciągu 7 dni - wynosiła 170 zł, po podwyżce będzie to 200 zł.

Więcej zapłacimy także za odholowanie auta na parking Straży Miejskiej. W 2023 roku za odholowanie źle zaparkowanego samochodu zapłacimy 606 zł, a za dobę parkowania na parkingu Straży Miejskiej - 52 zł. Dla porównania przed podwyżkami kosztowało to - 542 zł i 46 zł za dobę na parkingu. 

Wzrosną opłaty za usunięcie pojazdu. Chodzi o porzucone rowery i hulajnogi. Dotychczas za rower czy hulajnogę trzeba było zapłacić 128 zł i 24 zł za jedną dobę jego przechowywania. Od nowego roku będzie to odpowiednio 144 zł i 27 zł za dobę.

Ile kosztuje postój w Strefie Płatnego Parkowania w Warszawie

Opłata pobierana jest w dni robocze od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni: 2 maja, 24 i 31 grudnia, w godzinach 8:00-20:00.

  • pierwsza godzina – 4,50 zł,
  • druga godzina – 5,40 zł,
  • trzecia godzina – 6,40 zł,
  • czwarta i kolejne godziny – po 4,50 zł.

UWAGA! dla klientów biznesowych miasto udostępnia usługę mobiParking Flota Warszawa: portalwarszawa.skycash.com. Rejestracja konta flotowego jest bezpłatna. Konto flotowe umożliwia zarządzanie flotą samochodów oraz samodzielne generowanie noty księgowej.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej