Stadion miejski w Białymstoku. Unibep dokończy budowę

2012-03-16 14:28
Stadion miejski w Białymstoku
Autor: MOSiR Białystok Stadion miejski w Białymstoku - wizualizacja podświetlonego obiektu

Stadion miejski w Białymstoku to inwestycja, której realizacja rozpoczęła się w 2008 roku. Inwestor, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji (MOSiR), w 2011 odstąpił od umowy z wykonawcą i ponownie ogłosił przetarg na budowę. Stadion dokończy budować konsorcjum, którego liderem jest Unibep.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji (MOSiR) w Białymstosku rozstrzygnął 15 marca przetarg na wyłonienie wykonawcy, który dokończy budowę stadionu. Stadion miejski wybuduje konsorcjum Unibepu za 256 mln złotych. Inwestor podpisze umowę z nowym wykonawcą najpóźniej do końca maja 2012 roku.

Przeczytaj również: Stadion Narodowy w Warszawie. Loże VIP w cenie

Przetarg na budowę stadionu w Białymstoku

MOSiR ogłosił przetarg w lutym. W postępowaniu wzięły udział trzy firmy. Najniższy kosztorys na kwotę 253,9 mln złotych, złożyła Hydrobudowa, jednak komisja przetargowa odrzuciła propozycję, ponieważ była ona nie zgodna z warunkami zamówienia.

Stadion miejski w Białymstoku - o budowie

Stadion w Białymstoku planowo miał być gotowy w połowie 2012 roku. Inwestor, MOSiR w czerwcu 2011 roku, z powodu opóźnień w budowie, odstąpił od umowy z pierwszym wykonawcą, polsko-francuskim konsorcjum Eiffage Budownictwo Mitex oraz Eiffage Construction. Miasto domaga się teraz od wykonawcy wypłacenia kar umownych.

Stadion miejski - opis inwestycji

Nowo budowany stadion będzie miał w całości zadaszoną widownię na 22,5 tys. miejsc. Dodatkowo, obiekt będzie miał miejsca dla osób niepełnosprawnych (obok każdego stanowiska dla wózka zapewnione miejsce siedzące dla pomocnika). Widownia będzie miała oświetlenie o mocy, co najmniej 2500 lux. Pod widownią stadionu zostaną wybudowane 4 poziomy pomieszczeń użytkowych, które zostaną zaadaptowane na lokale pomocnicze, obsługujące i komercyjne. Znajdować się tam będą m.in. pomieszczenia sportowe (siłownia, kręgielnia, bilard), a także zespół gastronomiczno-komercyjny (bary szybkiej obsługi, puby, restauracje, kioski z pamiątkami i informatorami, przestrzeń komercyjna) – dostępne z zewnątrz, tak by mogły funkcjonować niezależnie od imprez sportowych oraz od strony trybun, jako obsługa kibiców podczas meczów – ok. 4 tys. m2. Stadion będzie w całości monitorowany. Oprócz meczy piłkarskich na stadionie będą odbywały się koncerty, targi i imprezy wystawowe. Inwestycja o wartości 150 mln złotych, będzie finansowana z budżetu gminy Białystok oraz Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej