Średnio dwa sklepy na rok

2007-11-09 14:29

Już 20. sieciowy sklep otworzył w Polsce Praktiker. W październiku 2007 r. nastapiło otwarcie nowego marketu budowlanego w Grudziądzu. Grupa Praktiker działa na naszym rynku od 10 lat.

"O lokalizacji inwestycji w Grudziądzu przesądziło kilka czynników. Praktiker jest pierwszym wielkopowierzchniowym marketem budowlanym w mieście. Warto podkreślić również  atrakcyjność otoczenia biznesowego miasta oraz jego dynamiczny rozwój. Dzięki licznym udogodnieniom dla firm staje się ono znaczącym ośrodkiem usługowo-handlowo-szkoleniowym. Już wkrótce Grudziądz może być włączony do Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Spowoduje to wzrost napływu kapitału do miasta oraz zwiększenie liczby zatrudnionych osób - naszych potencjalnych klientów" - mówi Eric Goullard, prezes zarządu firmy Praktiker w Polsce.
Powierzchnia ogólna sklepu - wraz z parkingiem i terenami zielonymi - wynosi 20 000 m2, zaś handlowa 6 000 m2. Przed sklepem znajduje się parking na ok. 230 samochodów. W markecie jest zatrudnionych 110 osób. Sklep jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Praktiker w Grudziądzu jest drugim w Polsce marketem sieci, w którym wprowadzono nowoczesny system nawigacji, ułatwiający robienie zakupów oraz poruszanie się po sklepie. Modyfikacja wynika z nowej misji firmy, w myśl której market ma być miejscem bardziej przyjaznym dla klienta. Podstawą nowej identyfikacji jest kolorystyka. Każdemu działowi nadano własny kolor, dobrany pod kątem skojarzeń klienta z danym asortymentem, a ikony poszczególnych części marketu są bardziej przestrzenne.

Otwarcie nowego marketu w Grudziądzu zbiegło się z 10. rocznicą działalności Grupy Praktiker w Polsce, a także z wdrażaniem w życie nowej komunikacji marketingowej firmy opartej na haśle "mieszkasz lepiej". Praktiker w Grudziądzu to trzeci sklep otworzony przez firmę w 2007 r. - w marcu było otwarcie w Rzeszowie, a w lipcu w Rybniku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej