Średnio dwa sklepy na rok

2007-11-09 14:29

Już 20. sieciowy sklep otworzył w Polsce Praktiker. W październiku 2007 r. nastapiło otwarcie nowego marketu budowlanego w Grudziądzu. Grupa Praktiker działa na naszym rynku od 10 lat.

"O lokalizacji inwestycji w Grudziądzu przesądziło kilka czynników. Praktiker jest pierwszym wielkopowierzchniowym marketem budowlanym w mieście. Warto podkreślić również  atrakcyjność otoczenia biznesowego miasta oraz jego dynamiczny rozwój. Dzięki licznym udogodnieniom dla firm staje się ono znaczącym ośrodkiem usługowo-handlowo-szkoleniowym. Już wkrótce Grudziądz może być włączony do Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Spowoduje to wzrost napływu kapitału do miasta oraz zwiększenie liczby zatrudnionych osób - naszych potencjalnych klientów" - mówi Eric Goullard, prezes zarządu firmy Praktiker w Polsce.
Powierzchnia ogólna sklepu - wraz z parkingiem i terenami zielonymi - wynosi 20 000 m2, zaś handlowa 6 000 m2. Przed sklepem znajduje się parking na ok. 230 samochodów. W markecie jest zatrudnionych 110 osób. Sklep jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Praktiker w Grudziądzu jest drugim w Polsce marketem sieci, w którym wprowadzono nowoczesny system nawigacji, ułatwiający robienie zakupów oraz poruszanie się po sklepie. Modyfikacja wynika z nowej misji firmy, w myśl której market ma być miejscem bardziej przyjaznym dla klienta. Podstawą nowej identyfikacji jest kolorystyka. Każdemu działowi nadano własny kolor, dobrany pod kątem skojarzeń klienta z danym asortymentem, a ikony poszczególnych części marketu są bardziej przestrzenne.

Otwarcie nowego marketu w Grudziądzu zbiegło się z 10. rocznicą działalności Grupy Praktiker w Polsce, a także z wdrażaniem w życie nowej komunikacji marketingowej firmy opartej na haśle "mieszkasz lepiej". Praktiker w Grudziądzu to trzeci sklep otworzony przez firmę w 2007 r. - w marcu było otwarcie w Rzeszowie, a w lipcu w Rybniku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej