Skanska uzbroi tereny inwestycyjne na Śląsku

2012-02-21 11:49
Skanska podpisała umowę o roboty budowlane w Sosnowcu
Autor: Skanska SA Podpisanie umowy o roboty budowlane

Skanska pozyskała kontrakt o roboty budowlane w Sosnowcu, którego zleceniodwcą jest Urząd Miasta. Spółka uzbroi tereny inwestycyjne w miejscowości Maczki - Bór. Jest to kolejne przedsięwzięcie jakie Skanska wykona w ramach programu Gospodarcza Brama Śląska, którego celem jest podniesienie atrakcyjności województwa śląskiego. Wykonawca zrealizuje roboty w ciągu 8 miesięcy.

Skanska podpisała umowę o roboty budowlane z władzami miasta Sosnowiec. W ramach pozyskanego kontraktu, spółka uzbroi tereny inwestycyjne w rejonie Maczki - Bór. Wartość umowy opiewa na 11 mln złotych. Przedsięwzięcie jest realizowane w ramach programu Gospodarcza Brama Śląska.

Przeczytaj również: Lotnisko Jasionka ma nowy terminal

Jakie roboty budowlane wykona Skanska?

Roboty budowlane obejmą kompleksowe uzbrojenie terenów w rejonie Maczki - Bór w województwie Śląskim. Prace obejmą roboty drogowe, w ramach których Skanaska wybuduje całą infrastrukturę drogową, wodociągi i kanalizację oraz oświetlenie przyszłej drogi. Dodatkowo, wykonawca zbuduje most na rzece Bobrek oraz przepompownię ścieków sanitarnych pod przyszłe tereny inwestycyjne. Łączna długość budowanych dróg lokalnych i dojazdowych wyniesie blisko 1,5 km. Budowa będzie prowadzona równolegle na wszystkich odcinkach, ze względu na krótki czas realizacji (8 miesięcy od rozpoczęcia prac).

Skanska buduje na Śląsku

Inwestycja jest trzecią, jaką Skanska zrealizuje w ramach projektu Gospodarcza Brama Śląska. W pierwsza realizacji spółka przebudowała czterokondygnacyjny budynek dawnej dyspozytornii na potrzeby produkcyjno-badawcze. Drugie zadanie obejmie budowę innych obiektów, które posłużą Zagłębiowskiej Strefie Gospodarczej. W tym celu Skanska zaadaptuje pięcieokondygnacyjny budynek, i dostosuje go do potrzeb przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą.

Projekt Gospodarcza Brama Śląska realizowany jest przez cztery śląskie miasta: Czeladź, Sosnowiec, Jaworzno i Będzin. Przedsięwzięcie ma na celu zwiększenie atrakcyjności inwestycyjnej województwa. Śląsk i Zagłębie to obszary, które mogą zainteresować inwestorów. Aglomeracje te mają najlepszą w kraju infrastrukturę drogową oraz dostępność do ciekawych terenów inwestycjnych. Warto zaznaczyć, że projekt w regionie Maczki - Bór uzyskał dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalenego w ramach programu Regionlanego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej

Materiał sponsorowany