Siedlce: lepszy transport miejski. Dofinansowanie z UE podpisane

2011-08-25 16:54
Dofinansowanie z UE
Autor: Urzą Marszałkowski Województwa Mazowieckiego prezydent miasta Siedlec Wojciech Kudelski oraz Janina Ewa Orzełowska - reprezentująca Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

Nowe autobusy i przystanki miejskie oraz budowa zintegrowanego systemu zarządzania ruchem, to tylko niektóre przedsięwzięcia, które z pewnością poprawią kondycję transportu miejskiego w Siedlcach. Prezydent miasta Siedlce oraz Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego podpisali umowę na dofinansowanie z UE, na realizację projektu poprawy komunikacji w mieście.

24 sierpnia umowę na dofinansowanie z UE na realizację projektu poprawy transportu miejskiego w Siedlcach, podpisali członkowie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego - Janina Ewa Orzełowska oraz prezydent Siedlec - Wojciech Kudelski.
Dofinansowaniu z UE przyczyni się do
zmodernizowania infrastruktury komunikacji miejskiej.
Projekt z pewnością poprawi bezpieczeństwo oraz warunki podróżowania, a zakup nowego taboru zapewni uruchomienia nowych połączeń komunikacyjnych z peryferyjnymi częściami miasta.

Dofinansowanie z UE pomoże sfinalizować:

  • zakup 11 niskopodłogowych autobusów,
  • przebudowa 93 przystanków komunikacji miejskiej,
  • przebudowa sygnalizacji świetlnej zlokalizowanej w obrębie ulic Warszawskiej i Daszyńskiego.

Nowe autobusy

Autobusy będą w pełni przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Pojazdy zostaną wyposażone w ogrzewane platformy dla wózków inwalidzkich oraz dwuskrzydłowe, szerokie drzwi pasażerskie z przyciskami. Dla osób poruszających się na wózkach, przewidziano przyciski sygnalizacji wewnętrznej, które będą zlokalizowane na odpowiedniej wysokości.
Autobusy będą przystosowane także dla osób niewidomych i niedowidzących. W tym celu środki transportu zostaną dodatkowo wyposażone w elektroniczne wyświetlacze informacyjne na zewnątrz, sygnalizację dźwiękową na zewntrz oraz wewnątrz, na której będą wyświetlane komunikaty o numerze linii i trasy autobusu. W 38 pojazdach zostanie zamontowany monitoring wewnętrzny, co zwiększy bezpieczeństwo pasażerów, a w 11 pojazdach - system gaszenia pożarów. Dodatkowo zostaną zmodernizowane 93 przystanki komunikacji miejskiej.
Prace obejmą m.in. wykonanie nowych wiat oraz wymianę słupków z tablicami informacyjnymi.
W obrębie 9 przystanków o największym natężeniu ruchu zainstalowane zostaną specjalne płyty chodnikowe w kolorze ostrzegawczym z wypustkami ułatwiającymi osobom niewidomym i niedowidzącym rozpoznanie krawędzi jezdni.
W taborze zostaną zainstalowane urządzenia służące do informowania podróżnych i monitorowania bezpieczeństwa. Mechanizm będzie w stałej łączności z bazą.
Obecnie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne obejmuje oprócz Siedlec, osiem sąsiadujących gmin. Rocznie z usług siedleckiego transportu miejskiego korzysta ponad 5 mln pasażerów.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej