Siedlce: lepszy transport miejski. Dofinansowanie z UE podpisane

2011-08-25 16:54
Dofinansowanie z UE
Autor: Urzą Marszałkowski Województwa Mazowieckiego prezydent miasta Siedlec Wojciech Kudelski oraz Janina Ewa Orzełowska - reprezentująca Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

Nowe autobusy i przystanki miejskie oraz budowa zintegrowanego systemu zarządzania ruchem, to tylko niektóre przedsięwzięcia, które z pewnością poprawią kondycję transportu miejskiego w Siedlcach. Prezydent miasta Siedlce oraz Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego podpisali umowę na dofinansowanie z UE, na realizację projektu poprawy komunikacji w mieście.

24 sierpnia umowę na dofinansowanie z UE na realizację projektu poprawy transportu miejskiego w Siedlcach, podpisali członkowie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego - Janina Ewa Orzełowska oraz prezydent Siedlec - Wojciech Kudelski.
Dofinansowaniu z UE przyczyni się do
zmodernizowania infrastruktury komunikacji miejskiej.
Projekt z pewnością poprawi bezpieczeństwo oraz warunki podróżowania, a zakup nowego taboru zapewni uruchomienia nowych połączeń komunikacyjnych z peryferyjnymi częściami miasta.

Dofinansowanie z UE pomoże sfinalizować:

  • zakup 11 niskopodłogowych autobusów,
  • przebudowa 93 przystanków komunikacji miejskiej,
  • przebudowa sygnalizacji świetlnej zlokalizowanej w obrębie ulic Warszawskiej i Daszyńskiego.

Nowe autobusy

Autobusy będą w pełni przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Pojazdy zostaną wyposażone w ogrzewane platformy dla wózków inwalidzkich oraz dwuskrzydłowe, szerokie drzwi pasażerskie z przyciskami. Dla osób poruszających się na wózkach, przewidziano przyciski sygnalizacji wewnętrznej, które będą zlokalizowane na odpowiedniej wysokości.
Autobusy będą przystosowane także dla osób niewidomych i niedowidzących. W tym celu środki transportu zostaną dodatkowo wyposażone w elektroniczne wyświetlacze informacyjne na zewnątrz, sygnalizację dźwiękową na zewntrz oraz wewnątrz, na której będą wyświetlane komunikaty o numerze linii i trasy autobusu. W 38 pojazdach zostanie zamontowany monitoring wewnętrzny, co zwiększy bezpieczeństwo pasażerów, a w 11 pojazdach - system gaszenia pożarów. Dodatkowo zostaną zmodernizowane 93 przystanki komunikacji miejskiej.
Prace obejmą m.in. wykonanie nowych wiat oraz wymianę słupków z tablicami informacyjnymi.
W obrębie 9 przystanków o największym natężeniu ruchu zainstalowane zostaną specjalne płyty chodnikowe w kolorze ostrzegawczym z wypustkami ułatwiającymi osobom niewidomym i niedowidzącym rozpoznanie krawędzi jezdni.
W taborze zostaną zainstalowane urządzenia służące do informowania podróżnych i monitorowania bezpieczeństwa. Mechanizm będzie w stałej łączności z bazą.
Obecnie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne obejmuje oprócz Siedlec, osiem sąsiadujących gmin. Rocznie z usług siedleckiego transportu miejskiego korzysta ponad 5 mln pasażerów.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej