Seminarium jak uzyskać znak CE

2006-09-25 14:17

Z chwilą uzyskania członkostwa w Unii Europejskiej w Polsce w odniesieniu do wyrobów budowlanych zaczęły obowiązywać postanowienia dyrektywy 89/106/EWG. Weszły w życie też przepisy art. 10 ustawy - Prawo budowlane, które bezpośrednio wdrażają te postanowienia do polskiego prawa.

Do obrotu i powszechnego stosowania w budownictwie dopuszczone są wyroby budowlane:

  • oznaczone znakiem CE, dla których zgodnie z odrębnymi przepisami dokonano oceny zgodności ze zharmonizowaną normą europejską wprowadzoną do zbioru Polskich Norm, z europejską aprobatą techniczną lub krajową specyfikacją techniczną państwa członkowskiego Unii europejskiej uznaną przez Komisję Europejską za zgodną z wymaganiami podstawowymi,
  • wyroby znajdujące się w określonym przez Komisję Europejską wykazie wyrobów mających niewielkie znaczenie dla zdrowia i bezpieczeństwa, dla których producent wydał deklarację z uznanymi regułami sztuki budowlanej.

Wejście w życie przepisów art. 10 oznacza, że po uzyskaniu członkostwa w Unii Europejskiej, zaczął funkcjonować w Polsce dwa równoległe systemy dopuszczenia wyrobów budowlanych do obrotu i powszechnego stosowania w budownictwie:

  • system europejski (oznaczanie wyrobów znakiem CE), w pełni zgodny z Dyrektywą 89/106/EWG,
  • system krajowy (oznaczenie wyrobów znakiem budowlanym).

Jak z powyższego widać, firmy budowlane chcące stawiać domy na terenie państw Uni Europejskiej winne uzyskać znak CE na zestawy do wykonywania budynków o konstrukcji szkieletowej z drewna i budynków z bali.

 

Chcąc przybliżyć firmom wykonawczym zasady uzyskania znaku CE, na zestawy do wykonywania budynków o konstrukcji szkieletowej z drewna i i budynków z bali, Centrum Budownictwa Szkieletowego wraz ze Stowarzyszeniem Dom Drewniany w dniu 25 października br. organizuje seminarium pt. "Jak uzyskać znak CE na zestawy do wykonywania budynków o konstrukcji szkieletowej z drewna i i budynków z bali." Wykladowcami będą naukowcy z Istytutu Techniki Budowlanej.

Program seminarium


Data:
25 października 2006 r. godz. 11.00

11.00 - 11.15
Wojciech Nitka, CBS - słowo wstępne

11.15 - 12.00
Inż. Barbara Szyperska, Instytut Techniki Budowlanej, Warszawa
Wymagania w zakresie uzyskania znaku CE na zestawy do wykonywania budynków o konstrukcji szkieletowej i budynków z bali.

12.00 - 12.15 - Dyskusja

12.15- 13..00
doc. dr inż. Władysław Nożyński, Instytut Techniki Budowlanej, Warszawa
Wymagania i badania konstrukcji zestawów dla uzyskania znaku CE na zestawy do wykonywania budynków o konstrukcji szkieletowej i budynków z bali.

13.00 - 13.15 - Dyskusja

13.15- 14.15
Przerwa

14.15- 15.00
prof. dr hab. inż. Mirosław Kosiorek, Instytut Techniki Budowlanej, Warszawa
Wymagania i badania ochrony p.poż. zestawów dla uzyskania znaku CE na zestawy do wykonywania budynków o konstrukcji szkieletowej i budynków z bali.

15.15 - 15.30 - Dyskusja

15.30 - Dyskusja i podsumowanie seminarium

Miejsce seminarium;
Wioska Budowlana - http://www.wioska.com
Urzut, 05-831 Młochów, Al. Katowicka 265
tel. 0-22-798-19-68

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej