Rozstrzygnięcie XI edycji Certyfikatu Dewelopera

2004-02-14 15:02

Już po raz jedenasty Kapituła Certyfikatu Dewelopera przy Krajowej Izbie Budownictwa przyznała certyfikaty. Aktualnie ważnym Certyfikatem Dewelopera legitymuje się 29 firm.W czasie kilkuletniej działalności Kapituła w dwóch przypadkach zawiesiła ważność certyfikatu, w trzech -odebrała firmom prawo posługiwania się certyfikatem. Kilka firm nie przystąpiło do przedłużenia jego ważności (powodem były najczęściej przekształcenia firm w holdingi czy grupy kapitałowe).

W dniu 10 lutego 2004 roku zapadła decyzja o przedłużeniu ważności Certyfikatu Dewelopera następującym firmom:

  • Firma Budowlano - Handlowo - Usługowa "MODEHPOLMO" sp. z o. o. ze Szczecina
  • POLNORD - DOM sp. z o. o. z Gdańska
  • PPUH Kombinat Budowlany sp. z o. o. z Białegostoku-
  • Przedsiębiorstwo Zagraniczne "MAT - BET" sp. z o. o. ze Słupska

Po raz pierwszy Certyfikat Dewelopera otrzymało:  Przedsiębiorstwo Budowlane "FENIKS" sp. z o. o. z Chorzowa

Krajowa Izba Budownictwa przyznaje certyfikaty od 1999 roku. Ta inicjatywa jest próbą uporządkowania rynku deweloperskiego w Polsce.
Ubieganie się o certyfikat jest dobrowolne. W przedsięwzięciu może uczestniczyć firma, która spełnia takie kryteria jak: utrwalona pozycja na rynku, dobra kondycja ekonomiczno - finansowa firmy, rzetelność wykonawcza oraz bezpieczeństwo prawne.
Weryfikacją kryteriów zajmuje się zespół ekspertów z dziedziny budownictwa, finansów i bankowości.

Przyznany certyfikat jest ważny przez dwa lata; w tym czasie deweloper jest monitorowany przez Krajową Izbę Budownictwa, co zobowiązuje go do przedstawiania co pół roku bieżących danych finansowych.
W przypadku utraty przez dewelopera wiarygodności publicznej certyfikat zostaje cofnięty (może też zostać zawieszony). Po utracie ważności certyfikatu deweloper może ubiegać się o jego przedłużenie (procedury są takie, jak w przypadku ubiegania się o certyfikat po raz pierwszy).
Aktualnie ważnym Certyfikatem Dewelopera legitymuje się 29 firm.W czasie kilkuletniej działalności Kapituła Certyfikatu Dewelopera w dwóch przypadkach zawiesiła ważność certyfikatu, w trzech - odebrała firmom prawo posługiwania się certyfikatem. Kilka firm nie przystąpiło do przedłużenia jego ważności (powodem były najczęściej przekształcenia firm w holdingi czy grupy kapitałowe).
W czasie dwóch lat obowiązywania certyfikatu Krajowa Izba Budownictwa udziela firmie rekomendacji.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej