Przyznano nagrody za najlepsze ułożenie membran wstępnego krycia

2010-07-26 15:12

Krycie dachu to jeden z kluczowych etapów budowy domu, a od pewnego czasu także mistrzowska dyscyplina. Już po raz piąty w ramach Dnia Dekarza, Poznań w starł się areną dekarskich pojedynków. W tym roku uczestnicy po raz pierwszy rywalizowali o nagrodę za najlepsze ułożenie membran wstępnego krycia (MWK) Zwycięzcą został zespół Oddziału Mazowieckiego Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy.

Jak co roku 24 lipca, w przeddzień święta patrona polskich dekarzy, w Poznaniu odbył się Dzień Dekarza, w ramach którego po raz piąty odbyły się Mistrzostwa Polski Młodych Dekarzy. Podczas tej edycji po raz pierwszy zorganizowano konkurs o najlepsze ułożenia membran wstępnego krycia.

W rywalizacji brało udział kilkanaście ekip z całej Polski. Drużyny konkurowały pod okiem mistrzów sztuki dekarskiej tzw. mentorów. Zwycięzcą konkursu został zespół Oddziału Mazowieckiego Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy w składzie : Marcin Chłystek i Adam Jaworski z mentorem Zb. Buczkiem. Drugą nagrodę przyznano drużynie Oddziału Pomorskiego Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy w składzie : Paweł Roszman i Łukasz Walkowski z mentorem J. Roszmanem. Obydwa zespoły jako jedyne wykonały perfekcyjnie wszystkie prezentowane elementy : okap, naroże i osłonę okna dachowego.

Fundatorem nagród za najlepsze ułożenie membran wstępnego krycia (MWK) była firma Marma Polskie Folie.
- W tym roku konkurencja była wyjątkowo duża. Różnice w ułożeniu MWK miedzy zespołami nagrodzonymi przez Marma Polskie Folie były niewielkie. O przyznaniu pierwszej nagrody zadecydowało wykonanie przez zespół z Mazowsza bardziej pewnego zabezpieczenia okna dachowego z metalową rynienką systemową, Oba nagrodzone zespoły jako jedyne zakleiły zakłady membrany na narożach, co jest bardzo istotnym zabiegiem gwarantującym przepływ powietrza wentylującego – mówi Krzysztof Patoka z firmy Marma Polskie Folie.

Dzień Dekarza to cyklicznie organizowana impreza, będąca jednym z najważniejszych wydarzeń w branży. Kolejne zmagania w sztuce dekarskiej odbędą się już za rok.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej