Przyznano nagrody za najlepsze ułożenie membran wstępnego krycia

2010-07-26 15:12

Krycie dachu to jeden z kluczowych etapów budowy domu, a od pewnego czasu także mistrzowska dyscyplina. Już po raz piąty w ramach Dnia Dekarza, Poznań w starł się areną dekarskich pojedynków. W tym roku uczestnicy po raz pierwszy rywalizowali o nagrodę za najlepsze ułożenie membran wstępnego krycia (MWK) Zwycięzcą został zespół Oddziału Mazowieckiego Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy.

Jak co roku 24 lipca, w przeddzień święta patrona polskich dekarzy, w Poznaniu odbył się Dzień Dekarza, w ramach którego po raz piąty odbyły się Mistrzostwa Polski Młodych Dekarzy. Podczas tej edycji po raz pierwszy zorganizowano konkurs o najlepsze ułożenia membran wstępnego krycia.

W rywalizacji brało udział kilkanaście ekip z całej Polski. Drużyny konkurowały pod okiem mistrzów sztuki dekarskiej tzw. mentorów. Zwycięzcą konkursu został zespół Oddziału Mazowieckiego Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy w składzie : Marcin Chłystek i Adam Jaworski z mentorem Zb. Buczkiem. Drugą nagrodę przyznano drużynie Oddziału Pomorskiego Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy w składzie : Paweł Roszman i Łukasz Walkowski z mentorem J. Roszmanem. Obydwa zespoły jako jedyne wykonały perfekcyjnie wszystkie prezentowane elementy : okap, naroże i osłonę okna dachowego.

Fundatorem nagród za najlepsze ułożenie membran wstępnego krycia (MWK) była firma Marma Polskie Folie.
- W tym roku konkurencja była wyjątkowo duża. Różnice w ułożeniu MWK miedzy zespołami nagrodzonymi przez Marma Polskie Folie były niewielkie. O przyznaniu pierwszej nagrody zadecydowało wykonanie przez zespół z Mazowsza bardziej pewnego zabezpieczenia okna dachowego z metalową rynienką systemową, Oba nagrodzone zespoły jako jedyne zakleiły zakłady membrany na narożach, co jest bardzo istotnym zabiegiem gwarantującym przepływ powietrza wentylującego – mówi Krzysztof Patoka z firmy Marma Polskie Folie.

Dzień Dekarza to cyklicznie organizowana impreza, będąca jednym z najważniejszych wydarzeń w branży. Kolejne zmagania w sztuce dekarskiej odbędą się już za rok.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej