Port Lotniczy Balice: dźwig wstrzymał ruch lotniczy. Prokuratura zbadała sprawę

2011-07-27 16:38
Dźwig
Autor: Wydawnictwo Forum

Prokuratura Okręgowa w Krakowie zakończyła postępowanie w sprawie skargi, jaką złożył Port Lotniczy Balice, w kwestii dźwigu, który rzekomo zagrażał bezpieczeństwu ruchu lotniczego.

Ruch lotniczy na krakowskim lotnisku Balice na początku lipca 2011, został chwilowo zawieszony. W ciagu dwóch dni przez kilka godzin port lotniczy Balice, nie przyjmował samolotów.
Ruch lotniczy został wstrzymany przez pracę 17-metrowego dźwigu. Sprzęt był własnością Grupy Skalski, która prowadziła roboty budowlane w miejscowości Morawica, w pobliżu lotniska.
Po analizie uzyskanych materiałów dotyczących rzekomego zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lotniczego, krakowska prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania w sprawie dźwigu.
Zdaniem kierownictwa krakowskiego lotniska, dźwig na początku lipca 2011 roku, stanowił zagrożenie dla bezpieczństwa ruchu lotniczego lotniska Balice.

 - Podejmując szybkie i niezawisłe działania zwieńczone decyzją, krakowska prokuratura wykazała się ogromnym profesjonalizmem, którego zabrakło w tej sprawie po stronie kierownictwa Portu Lotniczego odpowiedzialnego za bezpieczeństwo ruchu lotniczego. Jako obywatel cieszę się, że dzięki niezawisłym sądom i organom sprawiedliwości żyjemy w demokratycznym państwie prawa - mówi Piotr Skalski, właściciel firmy GRUPA SKALSKI.

GRUPA SKALSKi jest generalnym wykonawcą centrum logistycznego w miejsoowości Morawica, z którym sąsiaduje port lotniczy Balice. 21 lipca 2011 roku, Małopolski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego uchylił postanowienie Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia 5 lipca 2011 roku, które wstrzymywało prowadzenie robót budowlanych wykonywanych przez firmę Skalski w rejonie portu lotniczego Balice.

- Na razie przygotowujemy harmonogram wznowienia prac, co wymaga uzgodnień z podwykonawcami. Wszystkie prace, w tym te z wykorzystaniem urządzeń dźwigowych, będą wykonywane zgodnie z wymaganiami wynikającymi z decyzji Małopolskiego Inspektora Nadzoru Budowlanego - dodaje Dominik Wróbel, dyrektor zarządzający firmy Skalski

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej