Port Lotniczy Balice: dźwig wstrzymał ruch lotniczy. Prokuratura zbadała sprawę

2011-07-27 16:38
Dźwig
Autor: Wydawnictwo Forum

Prokuratura Okręgowa w Krakowie zakończyła postępowanie w sprawie skargi, jaką złożył Port Lotniczy Balice, w kwestii dźwigu, który rzekomo zagrażał bezpieczeństwu ruchu lotniczego.

Ruch lotniczy na krakowskim lotnisku Balice na początku lipca 2011, został chwilowo zawieszony. W ciagu dwóch dni przez kilka godzin port lotniczy Balice, nie przyjmował samolotów.
Ruch lotniczy został wstrzymany przez pracę 17-metrowego dźwigu. Sprzęt był własnością Grupy Skalski, która prowadziła roboty budowlane w miejscowości Morawica, w pobliżu lotniska.
Po analizie uzyskanych materiałów dotyczących rzekomego zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lotniczego, krakowska prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania w sprawie dźwigu.
Zdaniem kierownictwa krakowskiego lotniska, dźwig na początku lipca 2011 roku, stanowił zagrożenie dla bezpieczństwa ruchu lotniczego lotniska Balice.

 - Podejmując szybkie i niezawisłe działania zwieńczone decyzją, krakowska prokuratura wykazała się ogromnym profesjonalizmem, którego zabrakło w tej sprawie po stronie kierownictwa Portu Lotniczego odpowiedzialnego za bezpieczeństwo ruchu lotniczego. Jako obywatel cieszę się, że dzięki niezawisłym sądom i organom sprawiedliwości żyjemy w demokratycznym państwie prawa - mówi Piotr Skalski, właściciel firmy GRUPA SKALSKI.

GRUPA SKALSKi jest generalnym wykonawcą centrum logistycznego w miejsoowości Morawica, z którym sąsiaduje port lotniczy Balice. 21 lipca 2011 roku, Małopolski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego uchylił postanowienie Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia 5 lipca 2011 roku, które wstrzymywało prowadzenie robót budowlanych wykonywanych przez firmę Skalski w rejonie portu lotniczego Balice.

- Na razie przygotowujemy harmonogram wznowienia prac, co wymaga uzgodnień z podwykonawcami. Wszystkie prace, w tym te z wykorzystaniem urządzeń dźwigowych, będą wykonywane zgodnie z wymaganiami wynikającymi z decyzji Małopolskiego Inspektora Nadzoru Budowlanego - dodaje Dominik Wróbel, dyrektor zarządzający firmy Skalski

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej