Polska energetyka na konferencji energetycznej EuroPOWER
Polska energetyka będzie głównym tematem Konferencji Energetycznej EuroPOWER, której XXVIII edycja odbędzie się 24–25 października 2018 r., w Hotelu Westin w Warszawie. Wprowadzane obecnie regulacje prawne oraz wejście rynku mocy zwiększają koszta, obniżając konkurencyjność rodzimej gospodarki na rynku zagranicznym. Polska energetyka z całą pewnością ma mimo wszystko potencjał, aby iść ramię w ramię z wiodącymi rynkami innych krajów, takich jak Niemcy, Włochy czy Chiny. Trzeba mieć jednak na uwadze, że najlepszych wyróżniają wdrożenia nowoczesnych technologii.
Polska energetyka musi stawiać na innowacyjność
Przed polską energetyką stoi wiele wyzwań, tym większych, że nasz kraj ma trudność w wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań. Dlatego też polska energetyka potrzebuje dyskusji i debat o innowacyjności w kontekście globalnych trendów. Konferencja EuroPOWER stanowi jedno z tych wydarzeń na których następuje rzeczywista weryfikacja tego, co się dzieje w polskiej energetyce. To tutaj spotyka się grono wybitnych ekspertów z branży, którzy na przykładzie konkretnych wdrożeń zrealizowanych w wiodących firmach, będą przedstawiać jak powinna wyglądać polska energetyka i jak zmieniać jej oblicze. Odbędą się tu także rzeczowe dyskusje ilustrujące realne procesy, które mają miejsce w Unii Europejskiej. Na podstawie danych statystycznych Eurostat, zostanie przeprowadzona ilustracja przepływu towarów i energii, jako przykład realnych procesów, występujących na świecie. Ciekawym urozmaiceniem będą również prezentacje case studies, prowadzone przez największe koncerny energetyczne, o pilotażowych przedsięwzięciach, zarówo w polskiej energetyce, jak i zagranicznej.
Polska energetyka, a energetyka przyszłości
Konferencja EuroPOWER zapewni żywe dyskusje i odważne tematy, a panele będą ułożone tak, aby przedstawiać odmienne poglądy, bo tylko wtedy można dojść do ciekawych wniosków. Zaplanowano także debaty tematyczne o polskiej energetyce, o wykorzystaniu kogeneracji, wadach i zaletach miksu energetycznego oraz o przyszłości polskiej energetyki jądrowej. Prelegenci zastanowią się dlaczego należy rozwijać niekonwencjonalne sposoby pozyskiwania energii.
W związku z coraz szybciej zmieniającą się polityką energetyczną Unii Europejskiej, należy podjąć działania, dzięki którym nasza gospodarka (w tym polska energetyka), będzię mogła za nią nadążyć. Potrzebne są rozmowy, nie tylko o stanie obecnym, ale także o planach na następne kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt lat. Podczas Konferencji Energetycznej EuroPOWER, polska energetyka i jej przyszłość zostanie przedyskutowana przez liderów świata energii, w tym przedstawicieli najwyższych urzędów państwowych w Polsce.
Polska energetyka w oczach ekspertów
Na XXVIII edycji Konferencji Energetycznej EuroPOWER o polskiej energetyce rozmawiać będą m.in.:
- Maciej Bando, Prezes Urzędu Regulacji Energetyki,
- Tomasz Dąbrowski, Podsekretarz Stanu, Ministerstwo Energii,
- Piotr Listwoń, Wiceprezes Zarządu, TGE,
- Łukasz Kroplewski, Wiceprezes Zarządu ds. Rozwoju, PGNiG,
- Andrzej J. Piotrowski, Wiceprezes Zarządu, PGE Systemy,
- Roman Szwed, Prezes Zarządu, Atende.
Wszelkie informacje na temat XXVIII Konferencji Energetycznej EuroPOWER można uzyskać za pośrednictwem oficjalnej strony wydarzenia: www.konferencjaeuropower.pl oraz profili społecznościowych na portalach Facebook, Twitter oraz LinkedIn.
Organizatorem wydarzenia jest MMC Polska.
Patronem medialnym konferencji jest m.in. Sektor Elektroenergetyczny