Konferencja EuroPOWER – 32. edycja odbędzie się w formule hybrydowej

2020-10-13 13:15 MMC Polska
Konferencja EuroPOWER – 32. edycja wydarzenia
Autor: MMC Polska

32. Konferencja Energetyczna EuroPOWER, ze względu na wyjątkowe okoliczności, zostanie zrealizowana w formule hybrydowej, łączącej elementy tradycyjnego kongresu oraz aktywności on-line na specjalnie przygotowanej platformie konferencyjnej. Konferencja EuroPOWER zaplanowana jest na 16–17 listopada 2020 r. w hotelu Sheraton Grand Warsaw, gdzie odbędzie się część stacjonarna wydarzenia.

Konferencja EuroPOWER z jasno określonym celem

Konferencja Energetyczna EuroPOWER od początku powstania stawia sobie za cel mówienie o najbardziej aktualnych wyzwaniach i problemach dotyczących sektora energetycznego w Polsce oraz w regionie CEE. Co pół roku wszyscy kluczowi przedstawiciele branży gromadzą się, aby wspólnie przedyskutować najważniejsze aspekty funkcjonowania i rozwoju energetyki. Społeczeństwo, energetyka i gospodarka to trzy najistotniejsze zagadnienia konferencji EuroPOWER, na których to wydarzenie opiera się od lat.

Konferencja EuroPOWER z przemyślaną agendą

Eksperci przyznają, że pandemia przyspieszy transformację polskiej energetyki, dając pozytywny impuls gospodarczy oraz społeczny, dlatego Konferencja Energetyczna EuroPower, wspólnie z odbywającym się w tym samym czasie OZE Power, skupią się w dużej mierze na kwestiach związanych z procesem transformacji i wynikającymi z niego wyzwaniami. Nie zabraknie oczywiście również innych ciekawych zagadnień, dotyczących m.in. instrumentów finansowych wspierających realizację neutralności klimatycznej, scenariuszy dostosowania infrastruktury prawnej, organizacyjnej i technicznej do rozwoju energetyki rozproszonej, a także roli gazu w transformacji energetycznej, cyfryzacji sektora energetycznego czy czynników wpływających na rozwój farm fotowoltaicznych.

Wspomniane zagadnienia wypełnią panel otwierający konferencję EuroPOWER, natomiast na drugi dzień zaplanowano analizę procesu odchodzenia od węgla i wykorzystania paliw alternatywnych w polskiej energetyce, a także spodziewanych efektów integracji transportu, ciepłownictwa oraz elektroenergetyki. W ramach podsumowującego bloku tematycznego poruszone zostaną tematy związane z wykorzystaniem wodoru w dekarbonizacji i integracji sektorów oraz realizacją wspólnego celu „zazielenienia” elektroenergetyki.

Zakres tematyczny Konferencji EuroPOWER współtworzony jest przez Radę Programową, w której skład wchodzą prezesi i członkowie zarządów kluczowych dla rynku podmiotów gospodarczych, reprezentanci administracji rządowej oraz przedstawiciele świata nauki.

Konferencja EuroPOWER – Krzysztof Tchórzewski, Minister Energii
Autor: MMC Polska Konferencja EuroPOWER – Krzysztof Tchórzewski, Minister Energii

Konferencja EuroPOWER to liczni prelegenci

W 32. Konferencji Energetycznej EuroPower oraz Kongresie OZE Power w roli prelegentów wystąpią m. in.:

  • Ireneusz Zyska, Sekretarz Stanu, Pełnomocnik Rządu ds. Odnawialnych Źródeł Energii, Ministerstwo Klimatu;
  • Zbigniew Gryglas, Podsekretarz Stanu, Ministerstwo Aktywów Państwowych;
  • Anna Chmielewska, Associate Director, Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju;
  • Jerzy Buzek, Poseł do Parlamentu Europejskiego, Przewodniczący Parlamentu Europejskiego w latach 2009–2012, Premier Rządu RP w latach 1997–2001;
  • Robert Zasina, Prezes Zarządu, TAURON Dystrybucja;
  • Roman Szwed, Prezes Zarządu, Atende;
  • Konrad Nowak, Prezes Zarządu, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Olsztynie;
  • Andrzej Rubczyński, Dyrektor ds. Strategii ciepłownictwa, Forum Energii;
  • Tomasz Bendlewski, Dyrektor Pionu Energetyki i Gazownictwa, Asseco Poland;
  • Filip Kowalski, General Manager for Energy & Natural Resources, SAP, Middle Eastern Europe.

Konferencja Energetyczna EuroPOWER – relacja wideo z 30. edycji

Wszelkie informacje na temat 32. Konferencji Energetycznej EuroPOWER można uzyskać za pośrednictwem oficjalnej strony wydarzenia: www.konferencjaeuropower.pl oraz profili społecznościowych na portalach Facebook, Twitter oraz LinkedIn.

Wydarzenie jest realizowane w ramach działalności MMC Polska, firmy organizującej kongresy, konferencje, warsztaty i szkolenia biznesowe przeznaczone dla specjalistów, kadry menadżerskiej oraz zarządów firm.Patronem medialnym konferencji jest m.in. Sektor Elektroenergetyczny

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej