Panattoni Europe i Pramerica: magazyny za miliony

2010-10-18 16:02

Panattoni Europe, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Polsce, informuje o utworzeniu nowej spółki joint-venture ("JV") z Pramerica Real Estate Investors, której celem jest budowa portfela magazynów logistycznych klasy A na terenie Polski, Czech i Słowacji o łącznej wartości blisko 100 mln euro.

Pramerica to firma specjalizująca się w zarządzaniu inwestycjami na rynku nieruchomości i w usługach doradczych, wchodząca w skład koncernu Prudential Financial (NYSE: PRU) z siedzibą w Stanach Zjednoczonych.
Spółka dotychczas zidentyfikowała pierwszą inwestycję o powierzchni 32 000 m2 oraz prowadzi działania na rzecz kolejnych trzech polskich aktywów łącznie liczących 45 000 m2. JV będzie skupiało się na nowych projektach o minimalnej powierzchni 10 000 m2, które będą zakontraktowane przedwstępną umową najmu na co najmniej połowę budynku zanim rozpocznie się jego budowa. Spółka będzie inwestować na przełomie 18 miesięcy oraz minimalnie 65% wszystkich aktywów będzie zlokalizowanych w Polsce.

Jest to druga spółka joint-venture firm Panattoni i Pramerica na terenie Polski, które wspólnie do dnia dzisiejszego wybudowały jedenaście budynków liczących łącznie ok. 241 000 m2 nowoczesnej powierzchni magazynowej w kraju.

- Planujemy realizację dużej liczby nowych projektów, z których większość to inwestycje typu build-to-suit, ale przewidujemy też część powierzchni magazynowej budowanej spekulacyjnie - założenie spółki JV komentuje Robert Dobrzycki, Partner Zarządzający na Europę Środkową, Panattoni. - Otwierające się przed nami możliwości biznesowe są bardzo ekscytujące.

- Wierzymy, że taka strategia inwestycyjna przyniesie nam zyski wynikające z rosnącego popytu na powierzchnię logistyczną w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej - dodaje Max Kreuter, Portfolio Manager z firmy Pramerica Real Estate Investors.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej