Konferencja online: Jak mądrze budować? Debata ekspercka przy okazji otwarcia nowej fabryki wełny mineralnej

2021-09-13 11:59
konferencja budownictwo
Autor: TN International Otwarcie fabryki wełny mineralnej w Wykrotach i konferencja online o optymalnym budowaniu - oba wydarzenia 15 września 2021

Oficjalne otwarcie fabryki wełny mineralne TECHNONICOL w Wykrotach zaplanowano na 15 września 2021. To wydarzenie będzie też okazją, by na konferencji porozmawiać o tym, jak produkować oraz budować mądrze, bezpiecznie i ekologicznie. Udział w konferencji jest bezpłatny.

Konferencja online „Sztuka optymalnego budownictwa”

Otwarciu fabryki wełny mineralnej TECHNONICOL w Wykrotach towarzyszyć będzie konferencja „Sztuka optymalnego budownictwa”. Podczas spotkania zostanie zaprezentowany proces produkcji wełny mineralnej, poznamy tajemnice skutecznej izolacji oraz zajrzymy do wnętrza nowoczesnej fabryki. Uczestnicy będą rozmawiać również o tym, jak budować mądrze, bezpiecznie i ekologicznie, czyli jak budować optymalnie.

Muratoraplus będzie w tej debacie reprezentował dr inż. Rafał Dybicz (nasz autor), współpracujący z PIIB i PZiTB rzeczoznawca budowlany PSRiBS, biegły sądowy, specjalista w zakresie zarządzania projektami budowlanymi, tworzenia i zarządzania budżetem i kontroli kosztów, a także nadzoru nad realizacją prac budowlanych.

Konferencja odbędzie się 15 września 2021 online w godz. 12:00 – 14:40. Szczegóły dotyczące wydarzenia oraz transmisja na żywo na www.sztukaoptymalnegobudownictwa.pl 

Rejestracja → tutaj Zapraszamy!

Fabryka wełny mineralnej TECHNONICOL w Wykrotach

TN International (początkowo TECHNONICOL) to do 1992 roku producent materiałów izolacyjnych do kompleksowej ochrony konstrukcji od fundamentu aż po dach domów jedno- i wielorodzinnych, budynków użyteczności publicznej, ale również zakładów przemysłowych i mostów. Firma ma 56 zakładów produkcyjnych w 7 krajach, a w 117 jest obecna produktowo. 

Na polskim rynku marka TECHNONICOL jest obecna od ponad 15 lat. W kwietniu 2021 firma rozpoczęła produkcję w swojej pierwszej fabryce w Polsce. Fabryka wełny mineralnej w Wykrotach (województwo dolnośląskie) to jedna z największych inwestycji w historii spółki. W fabryce pracuje 167 pracowników.  Fabryka znajduje się na terenie o powierzchni 20 hektarów w Kamiennogórskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości, planuje produkcję na poziomie 90 000 ton wełny mineralnej rocznie w pełnym asortymencie – zarówno produkty ogólnobudowlane do izolacji poddaszy czy ścian działowych, jak i wełny do elewacji wentylowanych, ocieplanych metodą ETICS czy izolacji dachów płaskich na polski rynek, ale także w Czechach, Niemczech, Austrii oraz Słowacji.

Fabryka w Wykrotach jest w pełni samowystarczalna i bezodpadowa. Powstałe odpady są przetwarzane i wykorzystywane w dalszej produkcji, np. pył z formatowania płyt czy formacji włóknistych z rozwłókniarki jest wykorzystywany do produkcji brykietów. Wydajność brykieciarni wynosi 180 ton na dobę. Stosowane są także systemy dopalania gazów oraz liczne filtry, aby wyemitować jedynie minimalne ilości zanieczyszczeń.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej