Konferencja online: Jak mądrze budować? Debata ekspercka przy okazji otwarcia nowej fabryki wełny mineralnej
Oficjalne otwarcie fabryki wełny mineralne TECHNONICOL w Wykrotach zaplanowano na 15 września 2021. To wydarzenie będzie też okazją, by na konferencji porozmawiać o tym, jak produkować oraz budować mądrze, bezpiecznie i ekologicznie. Udział w konferencji jest bezpłatny.
Konferencja online „Sztuka optymalnego budownictwa”
Otwarciu fabryki wełny mineralnej TECHNONICOL w Wykrotach towarzyszyć będzie konferencja „Sztuka optymalnego budownictwa”. Podczas spotkania zostanie zaprezentowany proces produkcji wełny mineralnej, poznamy tajemnice skutecznej izolacji oraz zajrzymy do wnętrza nowoczesnej fabryki. Uczestnicy będą rozmawiać również o tym, jak budować mądrze, bezpiecznie i ekologicznie, czyli jak budować optymalnie.
Muratoraplus będzie w tej debacie reprezentował dr inż. Rafał Dybicz (nasz autor), współpracujący z PIIB i PZiTB rzeczoznawca budowlany PSRiBS, biegły sądowy, specjalista w zakresie zarządzania projektami budowlanymi, tworzenia i zarządzania budżetem i kontroli kosztów, a także nadzoru nad realizacją prac budowlanych.
Konferencja odbędzie się 15 września 2021 online w godz. 12:00 – 14:40. Szczegóły dotyczące wydarzenia oraz transmisja na żywo na www.sztukaoptymalnegobudownictwa.pl
Rejestracja → tutaj Zapraszamy!
Fabryka wełny mineralnej TECHNONICOL w Wykrotach
TN International (początkowo TECHNONICOL) to do 1992 roku producent materiałów izolacyjnych do kompleksowej ochrony konstrukcji od fundamentu aż po dach domów jedno- i wielorodzinnych, budynków użyteczności publicznej, ale również zakładów przemysłowych i mostów. Firma ma 56 zakładów produkcyjnych w 7 krajach, a w 117 jest obecna produktowo.
Na polskim rynku marka TECHNONICOL jest obecna od ponad 15 lat. W kwietniu 2021 firma rozpoczęła produkcję w swojej pierwszej fabryce w Polsce. Fabryka wełny mineralnej w Wykrotach (województwo dolnośląskie) to jedna z największych inwestycji w historii spółki. W fabryce pracuje 167 pracowników. Fabryka znajduje się na terenie o powierzchni 20 hektarów w Kamiennogórskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości, planuje produkcję na poziomie 90 000 ton wełny mineralnej rocznie w pełnym asortymencie – zarówno produkty ogólnobudowlane do izolacji poddaszy czy ścian działowych, jak i wełny do elewacji wentylowanych, ocieplanych metodą ETICS czy izolacji dachów płaskich na polski rynek, ale także w Czechach, Niemczech, Austrii oraz Słowacji.
Fabryka w Wykrotach jest w pełni samowystarczalna i bezodpadowa. Powstałe odpady są przetwarzane i wykorzystywane w dalszej produkcji, np. pył z formatowania płyt czy formacji włóknistych z rozwłókniarki jest wykorzystywany do produkcji brykietów. Wydajność brykieciarni wynosi 180 ton na dobę. Stosowane są także systemy dopalania gazów oraz liczne filtry, aby wyemitować jedynie minimalne ilości zanieczyszczeń.