Łódź poszukuje wykonawców

2008-04-25 13:12

Jeszcze w tym miesiącu rozpocznie się budowa FORUM 76 Business Centre, pierwszego biurowca klasy Aw Łodzi.

Nowoczesny biurowiec powstanie w samym sercu Łodzi. Przed wykonawcą, spółką Condite, stoi ambitne zadanie. Będzie on musiał zbudować obiekt  o powierzchni 12 tys. m2. Projekt kompleksu obejmuje nowoczesną przestrzeń biurową, przeszklone atrium i całe zaplecze biznesowe, czyli sale konferencyjne, różnego typu punkty usługowe czy pomieszczenia na restaurację i klub fitness. Ponadto, na dachu budynku ma się znaleźć ogród, odgrodzony od hałasu ulicy szklanymi ekranami. Istotnym aspektem jest również  rewitalizacja zabytkowej ściany Łódzkich Zakładów Spirytusowych Polmos. 

- Projekt będzie wymagał od wykonawcy doświadczenia i sprawności w działaniu - mówi Krzysztof Witkowski. -  Równie ważnym czynnikiem jest czas realizacji inwestycji - na wybudowanie biurowca mamy bowiem tylko 12 miesięcy. Projekt Forum 76 Business Centre powstał w łódzkiej pracowni architektonicznej Archidea Łukasza Królikowskiego i Krzysztofa Wichlińskiego. 

Biurowiec budowany jest głównie z myślą o przedsiębiorstwach poszukujących dogodnej lokalizacji w centrum Polski, dobrze skomunikowanej ze stolicą i innymi ważnymi miastami w kraju. A Łódź spełnia wszystkie te kryteria. - Miasto wzbudza obecnie ogromne zainteresowanie. Firmy widzą jego wielki potencjał związany z doskonałą lokalizacją, z realizującymi się planami infrastrukturalnymi i z gwałtownym rozwojem aglomeracji - mówi Krzysztof Witkowski.  - Brakuje tu jednak wysokiej klasy przestrzeni biurowej, której potrzebują nowoczesne przedsiębiorstwa.

Budynek ma zostać oddany do użytku w kwietniu 2009 r. Wyłącznym partnerem komercjalizacji obiektu jest międzynarodowa agencja Jones Lang LaSalle, która po raz pierwszy zdecydowała się na reprezentowanie budynku biurowego poza stolicą.
Generalny wykonawca - spółka Condite, należy do grupy Kolporter. Prowdzi ona prace w Krakowie, Łodzi, Sosnowcu, Gdańsku, Wrocławiu i Kielcach.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej