Obwodnica Tyńca Małego otwarta

2011-07-22 17:01
Autostradowa Obwodnica Wrocławia (autostrada A8)
Autor: www.gddkia.pl Autostradowa Obwodnica Wrocławia ma za zadanie odciążyć centrum miasta i skierować ruch tranzytowy poza Wrocław

Obwodnica Tyńca Małego otrzymała pozwolenie na użytkowanie. Droga jest częścią drogi krajowej nr 35 prowadzącej na południowy-zachód od Wrocławia do granicy z Czechami.

21 lipca obwodnica Tyńca Małego otrzymała pozwolenie na użytkowanie. Od 20 czerwca 2011 roku, kierowcy mogli korzystać z nowej, komfortowej trasy. W ramach tymczasowej organizacji ruchu i konieczności przeprowadzenia ostatnich prac na styku nowej obwodnicy z dotychczasową dk nr 35, ruch został przeniesiony na nową drogę. Obwodnica Tyńca małego ma 5 km długości i jest częścią dk nr 35 i jest łączy się z Autostradową Obwodnica Wrocławia poprzez rondo na dk nr 35 w obrębie węzła Kobierzyce.

Obwodnica Tyńca Małego - cel inwestycji: 

Obwodnica została wybudowana w celu wyprowadzenia ruchu tranzytowego z tej niewielkiej miejscowości. Efektem tego, jest stabilizacja ruchu lokalnego, poprawa bezpieczeństwa użytkowników drogi oraz polepszenie warunków życia mieszkańców. Wartość inwestycji to 60,5 mln złotych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej