Mostostal Warszawa: Więcej dla hydrotechniki

2010-07-02 13:56
Śluza Perkuć
Autor: Mostostal Warszawa

Portfel Mostostalu Warszawa powiększył się o kolejne zlecenia z zakresu budownictwa hydrotechnicznego. Wartość podpisanych przez Dyrekcję Ochrony Środowiska kontraktów wyniosła 27,85 mln zł brutto.

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Warszawie powierzył nam wczoraj realizację kontraktu pod nazwą: Remont jazu i śluzy Perkuć wraz z mostami drogowymi w km 63+000 Kanału Augustowskiego, gm. Płaska, pow. Augustów, woj. Podlaskie. Zlecenie warte 5,9 mln. zł brutto skończymy pod koniec września 2012 r.

Dziesiąta śluza uważana za najpiękniejszą z pośród wszystkich innych zapór kanału to zabytek hydrotechniczny wybudowany jeszcze w latach 30. XIX. Przeprowadzony remont wzmocni ściany komory i głów śluzy czym poprawi bezpieczeństwo kanału. Dodatkowo poprzez rozbudowę i budowę nowego mostu drogowego oraz położenie nowej nawierzchni na drodze gminnej obiekt jeszcze bardziej zyska na estetyce.

Drugi z podpisanych niedawno kontraktów opiewa na kwotę 21,95 mln zł brutto. Wspólnie z Accioną Infraestructuras na zlecenie Podkarpackiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Rzeszowie Mostostal Warszawa przyczyni się do poprawy ochrony przeciwpowodziowej Miasta i Gminy Mielec. W ramach kontraktu: "Modernizacja, przeciwfiltracyjne zabezpieczenie prawego obwałowania rzeki Wisłoki w km 8+800 – 16+074 wraz z budową dróg przewałowych w m. Chrząstów, Złotniki gm. Mielec w m. Brzyście gm. Gawłuszowice, woj. Podkarpackie" wykona m.in.: drogi przywałowe, rampy wałowe, rozbierze i wybuduje dwie śluzy wałowe, uszczelni podłoże, postawi znaki i urządzenia kontrolno-pomiarowe oraz przeprowadzi remont odpływów śluz wałowych w km 14+759 i km 15+052. Prace potrwają do marca 2014 r.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej