Mostostal Warszawa: Więcej dla hydrotechniki

2010-07-02 13:56
Śluza Perkuć
Autor: Mostostal Warszawa

Portfel Mostostalu Warszawa powiększył się o kolejne zlecenia z zakresu budownictwa hydrotechnicznego. Wartość podpisanych przez Dyrekcję Ochrony Środowiska kontraktów wyniosła 27,85 mln zł brutto.

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Warszawie powierzył nam wczoraj realizację kontraktu pod nazwą: Remont jazu i śluzy Perkuć wraz z mostami drogowymi w km 63+000 Kanału Augustowskiego, gm. Płaska, pow. Augustów, woj. Podlaskie. Zlecenie warte 5,9 mln. zł brutto skończymy pod koniec września 2012 r.

Dziesiąta śluza uważana za najpiękniejszą z pośród wszystkich innych zapór kanału to zabytek hydrotechniczny wybudowany jeszcze w latach 30. XIX. Przeprowadzony remont wzmocni ściany komory i głów śluzy czym poprawi bezpieczeństwo kanału. Dodatkowo poprzez rozbudowę i budowę nowego mostu drogowego oraz położenie nowej nawierzchni na drodze gminnej obiekt jeszcze bardziej zyska na estetyce.

Drugi z podpisanych niedawno kontraktów opiewa na kwotę 21,95 mln zł brutto. Wspólnie z Accioną Infraestructuras na zlecenie Podkarpackiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Rzeszowie Mostostal Warszawa przyczyni się do poprawy ochrony przeciwpowodziowej Miasta i Gminy Mielec. W ramach kontraktu: "Modernizacja, przeciwfiltracyjne zabezpieczenie prawego obwałowania rzeki Wisłoki w km 8+800 – 16+074 wraz z budową dróg przewałowych w m. Chrząstów, Złotniki gm. Mielec w m. Brzyście gm. Gawłuszowice, woj. Podkarpackie" wykona m.in.: drogi przywałowe, rampy wałowe, rozbierze i wybuduje dwie śluzy wałowe, uszczelni podłoże, postawi znaki i urządzenia kontrolno-pomiarowe oraz przeprowadzi remont odpływów śluz wałowych w km 14+759 i km 15+052. Prace potrwają do marca 2014 r.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej