Ministerstwo Infrastruktury: Włocławek otrzyma kolejne dofinansowanie na budowę krajowej "jedynki"

2011-10-19 17:03
Droga
Autor: Ministerstwo Infrastruktury

Ministerstwo Infrastruktury poinformowało Władze Miasta Włocławka, o przekazaniu ponad 50 mln złotych na przebudowę drogi krajowej nr 1. Przypomnijmy, że miasto otrzymało w ubiegłym roku dofianansowanie na realizację inwestycji, w kwocie ponad 100 mln złotych.

Ministerstwo Infrastruktury poinformowało 19 października, władze miasta Włocławka, że Miasto otrzyma dodatkowe 55 mln 898 tys. złotych na przebudowę drogi krajowej nr 1. Dofinansowanie pochodzi ze środków unijnego Programu Operacyjnego "Infrastruktura i Środowisko".

Przeczytaj również: Ceny materiałów budowlanych we wrześniu - zmiany niewielkie

Nowe fundusze unijne na przedsięwzięcie stanowią aż 74% kosztów kwalifikowanych i aktualnie opiewają na 165 mln 397 tys. złotych. Cała inwestycja jest warta 223 mln 943 tys. złotych.
Warto zaznaczyć, że 29 września 2010 roku, w Centrum Unijnych Projektów Transportowych, prezydent Włocławka - Andrzej Pałucki, podpisał umowę na dofinansowanie przedsięwzięcia, wynikiem czego, inwestycja otrzymała wsparcie finansowe w kwocie 108 mln 499 tys. złotych.

Przebudowa drogi za dofinansowanie - opis inwestycji

Przedsięwzięcie obejmuje przebudowę drogi krajowej nr 1 w granicach miasta Włocławek, na długości ok. 15 km, wraz z włączeniem fragmentów i obiektów, które zostały zmodernizowane wcześniej. Droga krajowa nr 1 jest jedną z kluczowych tras drogowych Polski. Krajowa "jedynka" łączy porty Gdańsk i Gdynia z Górnośląskim Okręgiem Przemysłowym oraz innymi aglomeracjami o charakterze przemysłowym, jak np. Łódź.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej