Liderzy Branży Infrastruktury 2009

2009-09-12 14:55
Wyniki konkursu Liderzy Branży Infrastruktury 2009
Autor: Wydawnictwo Media-Pro Polskie Media Profesjonalne Wyniki konkursu "Liderzy Branży Infrastruktury 2009" zostały ogłoszone podczas uroczystego bankietu, 10 września br., w Czeladzi .

Znamy już laureatów II edycji konkursu "Liderzy Branży Infrastruktury". Kapituła nagrodziła firmy i produkty, które w istotny sposób przyczyniają się do rozwoju infrastruktury komunikacyjnej w Polsce.

Kapituła konkursu złożona ze znakomitych specjalistów - prof. Adama Wysokowskiego, prof. Kazimierza Kłoska, Jana Kosmali, Zbigniewa Tabora, Grzegorza Stecha oraz przedstawicieli wydawnictwa - wyłoniła laureatów spośród wystawców sosnowieckich targów "Infra-Meeting" i "Expo-Beton".

- Nagrodziliśmy firmy, które w istotny sposób wpływają na rozwój infrastruktury komunikacyjnej w naszym kraju - mówi Ewelina Nawara, redaktor naczelna "Dróg".

- Lista wystawców nie jest duża, ale zaskakująca ilość interesujących, nowatorskich produktów sprawiła, że przyznaliśmy dwa wyróżnienia specjalne - dodaje Andrzej Kozłowski, dyrektor Wydawnictwa Media-Pro.

Prof. Adam Wysokowski z Uniwersytetu Zielonogórskiego, który przez wiele lat kierował ośrodkiem Instytutu Badawczego Dróg i Mostów w Żmigrodzie, podkreślał, że w żadnym innym konkursie produkty firm nie są poddawane równie drobiazgowej i wnikliwej analizie jurorów.
- Dzięki temu, z czystym sumieniem możemy powiedzieć, że wybraliśmy najlepszych. Cieszy mnie również, że wśród laureatów jest większość polskich firm i rodzimych produktów - wtóruje prof. Kazimierz Kłosek, szef Katedry Dróg i Mostów Politechniki Śląskiej

Wyniki konkursu:

  • W kategorii "Firma Roku":
    I nagroda: APM Sp. z o.o. z Bielska-Białej - za nowatorskie podejście do systemów sterowania ruchem i zaangażowanie w stworzenie pionierskiego programu integracji różnych systemów sterowania ruchem drogowym w Polsce.
    Wyróżnienie: Dr. Schulze-Polska Sp. z o.o. ze Szczecina - za kompleksowość oferty narzędzi diagnostycznych i maszyn, zwłaszcza nowoczesnych tarcz do cięcia wszelkich materiałów budowlanych w budownictwie drogowym.
  • W kategorii "Produkt Roku":
    I nagroda: Lehmann + Partner Polska Sp. z o.o. z Konina - za kompleksowo wyposażone, mobilne laboratoria drogowe zwiększające efektywność pomiarów, ich precyzję i bezpieczeństwo.
    Wyróżnienie: Designers A. Jagura, Ż. Jagura Sp. j. z Warszawy - za system skaningu laserowego, czyli kompletny system pomiarów laserowych połączony z dokumentacją fotograficzną pasa drogowego.

Ponadto, poza określonymi w regulaminie konkursu kategoriami, Kapituła postanowiła przyznać dwa dodatkowe wyróżnienia dla firm:
• Dura-Track Extreme Technology z Krakowa - za uniwersalny system przestrzennych kratownic stalowych Dura-Track, służący do stabilizacji podłoża w transporcie technologicznym;
• HSW Stalowa Wola SA - za kompleksowość i jakość oferty ciężkich maszyn budowlanych stosowanych w budownictwie drogowym.

Konkurs "Liderzy Branży Infrastruktury" co roku organizuje wydawnictwo Media-Pro Polskie Media Profesjonalne.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej