Lider wśród producentów farb i lakierów zmienia nazwę

2006-12-11 16:07

1 grudnia 2006 roku Polifarb Cieszyn - Wrocław S.A., najbardziej rozpoznawalny producent farb i lakierów w Polsce, przestał funkcjonować jako dwa połączone zakłady: z Cieszyna oraz z Wrocławia. Nowa organizacja, powstała w wyniku podziału firmy, to Sigma Kalon Deco Polska Sp. z o.o. Swoją siedzibę ma we Wrocławiu.

Od września 2006 roku nieodłącznym elementem marki Dekoral jest kameleon

Polifarb Cieszyn - Wrocław powstał 25 września 1997 roku w wyniku połączenia spółek: Polifarb Cieszyn S.A. (produkującej farby przemysłowe) i Polifarb Wrocław S.A. (zajmującej się produkcją farb dekoracyjnych). We wcześniejszej formie spółki działały od około pięćdziesięciu lat. W lutym 1999 roku Polifarb Cieszyn - Wrocław S.A. wszedł w skład międzynarodowej grupy SigmaKalon, będącej jednym z największych producentów farb i lakierów na świecie. Tym samym stała się ona głównym udziałowcem polskiej firmy. Produkty SigmaKalon plasują się na drugim miejscu na europejskim rynku farb - szczególnie znane są we Francji, Wielkiej Brytanii, krajach Beneluksu, w Polsce i na Węgrzech. SigmaKalon Deco Polska Sp. z o.o. powstała w grudniu 2001 roku. Wcześniej istniała pod nazwą Dekoral - Centrum Dekoracyjne Sp. z o.o.

Obecna decyzja o rozdzieleniu spółek na odrębne podmioty prawne tłumaczona jest koniecznością dostosowania struktur prawnych SigmaKalon w Polsce do własnych struktur biznesowych grupy. W efekcie 30 listopada 2006 roku Oddział Wrocław - Jednostka Biznesowa Deco, czyli tzw. zorganizowana część przedsiębiorstwa została wniesiona aportem do spółki SigmaKalon Deco Polska. Zmiany mają się przyczynić do lepszego zarządzania bieżącą działalnością firmy i zwiększenia jej efektywności operacyjnej.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej