Lider wśród producentów farb i lakierów zmienia nazwę

2006-12-11 16:07

1 grudnia 2006 roku Polifarb Cieszyn - Wrocław S.A., najbardziej rozpoznawalny producent farb i lakierów w Polsce, przestał funkcjonować jako dwa połączone zakłady: z Cieszyna oraz z Wrocławia. Nowa organizacja, powstała w wyniku podziału firmy, to Sigma Kalon Deco Polska Sp. z o.o. Swoją siedzibę ma we Wrocławiu.

Od września 2006 roku nieodłącznym elementem marki Dekoral jest kameleon

Polifarb Cieszyn - Wrocław powstał 25 września 1997 roku w wyniku połączenia spółek: Polifarb Cieszyn S.A. (produkującej farby przemysłowe) i Polifarb Wrocław S.A. (zajmującej się produkcją farb dekoracyjnych). We wcześniejszej formie spółki działały od około pięćdziesięciu lat. W lutym 1999 roku Polifarb Cieszyn - Wrocław S.A. wszedł w skład międzynarodowej grupy SigmaKalon, będącej jednym z największych producentów farb i lakierów na świecie. Tym samym stała się ona głównym udziałowcem polskiej firmy. Produkty SigmaKalon plasują się na drugim miejscu na europejskim rynku farb - szczególnie znane są we Francji, Wielkiej Brytanii, krajach Beneluksu, w Polsce i na Węgrzech. SigmaKalon Deco Polska Sp. z o.o. powstała w grudniu 2001 roku. Wcześniej istniała pod nazwą Dekoral - Centrum Dekoracyjne Sp. z o.o.

Obecna decyzja o rozdzieleniu spółek na odrębne podmioty prawne tłumaczona jest koniecznością dostosowania struktur prawnych SigmaKalon w Polsce do własnych struktur biznesowych grupy. W efekcie 30 listopada 2006 roku Oddział Wrocław - Jednostka Biznesowa Deco, czyli tzw. zorganizowana część przedsiębiorstwa została wniesiona aportem do spółki SigmaKalon Deco Polska. Zmiany mają się przyczynić do lepszego zarządzania bieżącą działalnością firmy i zwiększenia jej efektywności operacyjnej.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej