LC Corp SA: ponad 10 mln zł zysku netto

2008-05-20 17:20
LC Corp SA: ponad 10 mln zł zysku netto
Autor: LC Corp SA LC Corp SA: ponad 10 mln zł zysku netto

Działająca na rynku deweloperskim spółka akcyjna LC Corp odnotowała po trzech miesiącach 2008 roku zysk netto na poziomie 10,1 mln zł. To znaczący wzrost w stosunku do pierwszego kwartału roku ubiegłego, w którym spółka miała stratę w wysokości 1,3 mln zł.

Na tak dobry wynik LC Corp SA w pierwszym kwartale 2008 roku wpłynęły przychody osiągane z opłat eksploatacyjnych z obiektu handlowo-biurowego Arkady Wrocławskie (otwarcie nastąpiło w II kwartale 2007 roku), a także zakończenie i oddanie do użytku 101 mieszkań z pierwszego etapu inwestycji Przy Promenadzie w Warszawie. Całość inwestycji Przy Promenadzie Etap I obejmuje 235 mieszkań. Wszystkie mieszkania z tej inwestycji zostały już sprzedane i odebrane, a ostateczny proces przekazań notarialnych pozostałych 134 mieszkań z tej inwestycji był realizowany w kwietniu i maju.

Po otrzymaniu pozwolenia na budowę w październiku 2007 roku rozpoczęła się również sprzedaż mieszkań z Etapu II inwestycji Przy Promenadzie. Całość Etapu II obejmuje 385 mieszkań, a zakończenie inwestycji planowane jest na IV kwartał 2009 roku. Na dzień dzisiejszy zrealizowano już sprzedaż 89 mieszkań z tej inwestycji (to 21% całkowitej powierzchni użytkowej).

Skonsolidowane wyniki finansowe Grupy LC Corp
- "Rynek nieruchomości odczuł spowolnienie rynku, które pojawiło się w drugiej połowie ubiegłego roku. Decyzje dotyczące zakupu nowych mieszkań przez klientów są nadal podejmowane bardziej roztropnie i gotowi są oni dłużej poczekać z zakupem, szukając bardziej atrakcyjnych ofert na rynku" - powiedział Konrad Dubelski, prezes Zarządu LC Corp S.A. - "Strategia LC Corp od początku nastawiona była na realizację wyjątkowych i ciekawych projektów, a co za tym idzie, zaoferowania klientom dodatkowej wartości związanej z naszymi inwestycjami. Zarówno lokalizacja inwestycji jak i projekty architektoniczne stwarzają niepowtarzalne rozwiązania, które skutecznie konkurują na rynku z ofertami innych deweloperów. Obserwując zainteresowanie i sprzedaż naszych inwestycji w pierwszym kwartale jestem przekonany, że wybraliśmy słuszną strategię i co najważniejsze -spotkała się ona z pozytywnym odbiorem naszych klientów i inwestorów".

Obecnie LC Corp zarządza 15 projektami i nadal rozwija swój portfel inwestycyjny, który obejmuje już ponad 2,2 mln m2 gruntu i na którym łączna wartość inwestycji przekroczy ponad 1 mln m2 powierzchni użytkowej przy nakładach inwestycyjnych ponad 6,4 mld zł.

Inwestycje Grupy LC Corp - geograficznie

Zgodnie z zakładanymi kierunkami rozwoju spółki zarówno inwestycje w budowie, jak też inwestycje w przygotowaniu, skoncentrowane są w kluczowych aglomeracjach Polski: Warszawa, Wrocław, Gdańsk, Kraków, Katowice, Łódź.

Jednym z ważniejszych wydarzeń w kwietniu tego roku była ceremonia wmurowania kamienia węgielnego pod inwestycję Sky Tower we Wrocławiu. Obecnie trwają już zaawansowane prace związane z budową fundamentów tego kompleksu, inwestycji, która obecnie jest najwyższym realizowanym projektem mieszkaniowym w Polsce. Skala projektu obejmuje rekordowe liczby zarówno pod względem materiału jak i zaangażowania zasobów, w tym między innymi:
- z placu budowy przed rozpoczęciem prac wywieziono 200 tys. m2 ziemi (czyli około 25 tys. pełnych wywrotek!),
- pod budowę wykonano około 150 pali długości 18 m i średnicy 1,5 m,
- w trakcie prac fundamentowych wylanych będzie 200 tys. m3 betonu,
- płyta fundamentowa w niektórych miejscach ma grubość 7 m (nikt dotychczas w Polsce takiej płyty nie wykonywał),
- do budowy kompleksu zużytych zostanie łącznie 30 tys. ton stali,
- na przeszklenie fasad zużytych zostanie 70 tys. m2 szkła,
- obecnie na budowie pracuje około 200 osób (docelowo około 1000),
- na budowie pracować będzie 8 dźwigów, w tym jeden wysokości 270 metrów.

Projekt Sky Tower (Wrocław)

Sky Tower to przykład wyjątkowych projektów LC Corp SA. Już teraz realizowany projekt stał się symbolem szybko rozwijającego się Wrocławia, a zainteresowanie apartamentami wpłynęło na otwarcie nowego i większego salonu sprzedaży, które mieści się w Arkadach Wrocławskich i dysponuje przykładowymi aranżacjami apartamentów. Zaawansowane są również prace dotyczące komercjalizacji powierzchni handlowo-usługowej obiektu. Biorąc pod uwagę grupę docelową mieszkańców najwyższego w Polsce kompleksu apartamentowego, firma decyduje się przede wszystkim na operatorów i marki wyjątkowe, które będą wyróżnikiem i dobrym zapleczem dla przyszłych lokatorów.
Wyjątkowość Sky Tower podkreślać będzie także umieszczona przed wejściem do kompleksu rzeźba "Profil Czasu", autorstwa jednego z największych artystów XX wieku, Salvadora Dali. Rzeźba została już odsłonięta i do czasu zakończenia inwestycji będzie udostępniona mieszkańcom Wrocławia w centrum handlowym Arkady Wrocławskie.

W kwietniu spółka została również poinformowana, że Leszek Czarnecki, założyciel i większościowy akcjonariusz LC Corp SA oraz przewodniczący rady nadzorczej spółki  zwiększył (od 21 kwietnia 2008 roku) swoje zaangażowanie w spółce, nabywając w okresie od 8 do 29 kwietnia 2008 roku w trybie sesyjnym na GPW w Warszawie 1 160 000 akcji LC Corp. Na łamach prasy Czarnecki powtórzył deklarację, jaką dał akcjonariuszom w dniu upublicznienia spółki w czerwcu 2007 roku, że nie zamierza sprzedawać swoich akcji w okresie trzech lat. W kwietniu Pioneer Pekao Investment Management SA poinformował, że zwiększył swoje zaangażowanie w LC Corp i jest trzecim funduszem, który przekroczył 5% udziałów w spółce.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej