Karate test... deski podłogowej

2007-10-19 13:04

Główna arena walk finałów Pucharu Świata w Karate Tradycyjnym 2007 na warszawskim Torwarze została wykonana... z dębowej deski barlineckiej. Jej producent, i zarazem współorganizator tej prestiżowej imprezy, chętnie bowiem poddaje swoje produkty nietypowym testom.

Puchar Świata w Karate Tradycyjnym to największe wydarzenie w tej dyscyplinie na świecie i jedno z największych tegorocznych wydarzeń sportowych w Polsce. r. W hali warszawskiego Torwaru najlepsi zawodnicy karate rozegrali 6 października 2007 finałowe walki na 150-metrowej arenie wykonanej z deski typu dąb firmy Barlinek. Pełne bezpieczeństwo zawodników zapewnił specjalny sposób montażu takiej sportowej podłogi, gwarantujący odpowiednią sprężystość całej konstrukcji.

Czwarta edycja zawodów okazała się pomyślna dla Polaków. Pierwsze miejsce wśród kobiet wywalczyła Ilona Sakowicz, a wśród mężczyzn drugie miejsce zajął Krzysztof Neugebauer.

Zmagania zawodników oglądało kilka tysięcy kibiców. Obecność ambasadorów Japonii, Chin oraz licznych reprezentantów europejskiej i międzynarodowej federacji karate podniosła rangę zawodów do wydarzenia dyplomatycznego. Gość honorowy turnieju - Prezydent Międzynarodowej Federacji Karate Tradycyjnego (ITKF) Hidetaka Nishiyama - nie szczędził pochwał organizatorom. Najwyższą jakość i sprawność przeprowadzenia zawodów w Polsce postawił jako wzór do naśladowania na świecie.

Odporność konstrukcji i siła złączy barlineckiej podłogi zostały w nietypowy sposób przetestowane już wielokrotnie. W tym roku na desce barlineckiej grano już m.in. w koszykówkę na wózkach inwalidzkich na imprezie "Zwyciężać mimo wszystko" fundacji Anny Dymnej, a w 2006 r. tańczyli na niej uczestnicy objazdowego show "Tańca z Gwiazdami".