Jest pozwolenie na rozbudowę poznańskiego stadionu

2009-01-21 14:09
Stadion Miejski w Poznaniu
Autor: PL.2012

We wtorek, 20 stycznia 2009 roku, wojewoda wielkopolski Piotr Florek oficjalnie wręczył szefowi spółki "Euro Poznań 2012", Ryszardowi Dembińskiemu, pozwolenie na budowę poznańskiej areny EURO 2012 . Pierwsze prace ruszą w połowie przyszłego tygodnia.

Zwycięzca przetargu na rozbudowę Stadionu Miejskiego - konsorcjum firm, któremu przewodniczy Hydrobudowa Polska SA - przygotował całą infrastrukturę potrzebną do rozpoczęcia robót. Spółka "Euro Poznań 2012", nadzorująca budowę z ramienia miasta, czekała już tylko na niezbędne pozwolenia.

- 19 stycznia zatwierdziłem projekt budowlany i udzieliłem pozwolenia na inwestycję w zakresie pierwszej i trzeciej trybuny wraz z łącznikami, zadaszeniem, infrastrukturą towarzyszącą oraz adaptacją drugiej i czwartej trybuny. To przedsięwzięcie jest najważniejsze z punktu widzenia EURO 2012 – powiedział wojewoda - Mamy w Poznaniu bardzo dobry zespół, są tutaj również wspaniali kibice. Niedługo będziemy mieć także bardzo ładny stadion.

- To dla nas ważny dzień. Mamy pozwolenie na budowę, mamy również dziennik budowy. Nie później niż w połowie następnego tygodnia wykonawca zacznie roboty, co będzie można fizycznie sprawdzić – zapowiedział Dembiński.

Stadion Miejski w Poznaniu będzie jednym z największych stadionów w Polsce, projektowanym zgodnie ze wszelkimi wymogami UEFA (tak, by uzyskać status Elite). Po jego przebudowie, zasiądzie na nim 46 tysięcy kibiców. Na mistrzostwa Europy w 2012 roku jego oficjalna pojemność będzie wynosić dokładnie 41 018 widzów.
Modernizacja obiektu trwa już od 2002 roku. Termin zakończenia inwestycji zaplanowano na koniec 2010 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej