IVG nowym właścicielem budynku BTC Office Center

2011-04-21 12:48
BTC Center
Autor: IVG Immobilien AG

Fundusz zarządzany przez IVG Institutional Funds w kwietniu 2011 roku zakupił od BTC Sp. z o.o. nowoczesny budynek biurowy BTC Office Center położony bezpośrednio przy stacji metra na warszawskim Mokotowie.

BTC Office Center, wybudowany w 2002 r., ma dziesięć kondygnacji i oferuje ok. 8 700 metrów kwadratowych efektywnej powierzchni biurowej pod wynajem, 28 miejsc parkingowych w garażu podziemnym oraz 132 miejsca na parkingu naziemnym. Obecnie budynek jest w pełni wynajęty m.in. przez takie firmy jak: Iberdrola Renewables Polska, BIC Polska, SII, International Masters Publisher, AXA, Raiffeisen Bank Polska, Opera Software Poland oraz Open Finance. BTC Office Center znajduje się bardzo blisko stacji metra Wierzbno przy al. Niepodległości, jednej z głównych ulic Warszawy łączącej centrum miasta z jego południowymi dzielnicami. Dojazd z biurowca do ścisłego centrum zajmuje około dziesięciu minut metrem, a piętnastu samochodem. Odległość do lotniska pokonuje się w niespełna dziesięć minut.

Mokotów uznawany jest obecnie przez inwestorów za jedno z najlepszych miejsc do realizacji inwestycji biurowych w stolicy ze względu na łatwy dostęp do publicznych środków transportu. To najbardziej stabilny rynek biurowy w Warszawie charakteryzujący się stałym zainteresowaniem ze strony najemców.

- Zakup BTC Office Center to kolejna inwestycja IVG Institutional Funds po zakupie Victoria Building w październiku 2010 roku – mówi Maciej Zajdel, Prezes Zarządu IVG Poland – Nasza transakcja potwierdza zainteresowanie inwestycjami w Polsce, które wynika z dobrej sytuacji ekonomicznej kraju i stolicy. Budynek BTC Office Center od początku swojego funkcjonowania jest praktycznie w pełni wynajęty, co utwierdza nas w przekonaniu, że jego zakup był trafną decyzją, a warszawski rynek biurowy postrzegany jest jako dojrzały i ustabilizowany.


IVG Immobilien AG
IVG Immobilien AG jest jednym z wiodących europejskich inwestorów w branży nieruchomości. Spółka zarządza aktywami o wartości około 22 miliardów euro oraz zatrudnia 595 pełnoetatowych pracowników w Niemczech oraz największych miastach Europy. Poprzez sieć oddziałów lokalnych, IVG zarządza nieruchomościami ze swojego bilansu (głównie projekty deweloperskie) o wartości rynkowej 4,3 miliarda euro. W północnych Niemczech IVG konstruuje oraz eksploatuje podziemne zbiorniki do przechowywania oleju i gazu. W segmencie funduszy IVG jest wiodącym dostawcą funduszy dla inwestorów instytucjonalnych. W połączeniu z zamkniętymi funduszami dla inwestorów prywatnych, IVG zarządza i sprawuje nadzór nad funduszami o wartości rzędu 15,3 miliarda euro. Działalność IVG w Polsce, zarówno deweloperska jak i w segmencie funduszy, prowadzona jest przez jej lokalny oddział, IVG Poland.

IVG Institutional Funds GmbH
IVG Institutional Funds jest częścią grupy IVG Immobilien AG i jednym z europejskich liderów zarządzania funduszami inwestycyjnymi dla inwestorów instytucjonalnych. Firma zarządza aktywami o łącznej wartości 12,7 miliarda euro na całym świecie oferując wyspecjalizowane produkty inwestycyjne.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej