GTC: rekordowa umowa najmu

2008-05-20 15:47
GTC: rekordowa umowa najmu
Autor: Globe Trade Centre S.A. GTC: rekordowa umowa najmu

Globe Trade Centre SA sfinalizowała rekordową, w historii swojej działalności w Polsce, umowę najmu powierzchni biurowej. State Street - renomowana instytucja finansowa otwiera swoją polską siedzibę na 11 600 m2 powierzchni biurowej krakowskiego budynku GTC. Zakończenie budowy Centrum Biurowego Kazimierz jest planowane na II kwartał 2009 roku.

Centrum Biurowe Kazimierz powstaje przy Galerii Kazimierz, na działce pomiędzy ulicami Podgórską i Gęsią. Poza powierzchnią biurową na wyższych kondygnacjach budynku, będzie w nim dostępne także 2650 m2 na parterze, przeznaczonych na zaplecze handlowo-usługowe. Ukończenie budowy planowane jest na II kwartał 2009 roku.

State Street jest wiodącym dostawcą usług finansowych, wyspecjalizowanym w obsłudze inwestorów instytucjonalnych. Wartość aktywów powierzonych spółce wynosi 15 bilionów dolarów amerykańskich, a wartość aktywów zarządzanych przez nią - 2 biliony. Firma prowadzi obecnie działalność w 26 krajach na ponad 100 rynkach świata. W jej centrum operacyjnym w Krakowie pracę znajdzie docelowo ok. 1000 osób.
- "Umowa podpisana ze State Street udowadnia, że nie słabnie zainteresowanie międzynarodowych firm inwestycjami w Polsce, zwłaszcza w Krakowie - mówi Michał Melaniuk, dyrektor komercyjny GTC. - "Jesteśmy dumni, że tak prestiżowy partner, jedna z wiodących instytucji finansowych na świecie, na potrzeby swojej ekspansji w Europie Środkowo-Wschodniej wybiera biura wybudowane przez Globe Trade Centre w Krakowie. To najlepsza rekomendacja dla kolejnych najemców."

Uroczyste podpisanie i przekazanie umów najmu odbyło się w Urzędzie Miasta Krakowa 6 maja 2008 r. w obecności Prezydenta Jacka Majchrowskiego i Anne Hall - Konsula Generalnego USA w Polsce. W imieniu Globe Trade Centre SA umowę podpisał Eli Alroy - przewodniczący rady nadzorczej GTC, State Street reprezentował Tim Caverly - wiceprezes wykonawczy ds. usług inwestycyjnych na Europę Kontynentalną.

Centrum Biurowe Kazimierz
Autor: Globe Trade Centre S.A. Centrum Biurowe Kazimierz
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany

Czytaj więcej