Grupa VAN w Panattoni Park Poznań II

2008-08-18 12:28

Jeden z największych deweloperów powierzchni przemysłowych w Europie - Panattoni Europe - sfinalizował umowę najmu z Kurier Sp. z o.o. Należąca do Grupy VAN - czołowej na polskim rynku firmy świadczącej usługi logistyczne - spółka zajmie 15 741 m2 pomieszczeń magazynowych i 300 m2 powierzchni biurowej parku w Żernikach.

Do hali C kompleksu Panattoni Park Poznań II w Żernikach niebawem "wprowadzi się" Grupa VAN, specjalizująca się w głównej mierze w transporcie krajowym i międzynarodowym towarów. Dla firmy, z 16. oddziałami w Polsce i 5. poza granicami kraju, doskonała lokalizacja Parku Logistycznego Panattoni w Żernikach była jednym z wielu atutów przemawiających za nawiązaniem długofalowej współpracy.

Magazyny znajdujące się 13 km od Poznania, położone na przecięciu autostrady A2 z drogą ekspresową S11, gwarantują sprawny i szybki dojazd oraz są doskonałym miejscem dla dalszego procesu logistycznego. Nowy najemca otrzyma powierzchnie przeznaczone na magazyny oraz dwukondygnacyjne biuro pozwalające na bieżące zarządzanie towarem.

Firma Kurier Sp. z o.o. jest 100% najemcą jednej z trzech hal kompleksu Panattoni Park Poznań II. Pozostali partnerzy Panattoni to m.in. firmy: Kulczyk Tradex, Still, arvato services Polska i Carry, które łącznie dysponują 77 500 m2 powierzchni.

"Sukces naszej inwestycji w Żernikach zawdzięczamy precyzyjnej analizie i dobremu prognozowaniu rozwoju rynku powierzchni magazynowych w Polsce. Dynamika rynku wskazuje na stałe oczekiwania naszych partnerów biznesowych, co do nowych powierzchni. Staramy się w pełni je zaspokajać, gwarantując doskonałe lokalizacje i świetną infrastrukturę parków" - mówi Robert Dobrzycki, Regional Partner Central and Eastern Europe w Panattoni Europe.

Panattoni Europe zapewnia swoim klientom powierzchnie dostosowane do ich potrzeb, w strategicznych lokalizacjach w Polsce i Europie Centralnej. Dotychczas powstały parki w Poznaniu (Faza I oraz Robakowo), Wrocławiu, Mysłowicach, Bielsku-Białej, Łodzi, Błoniu, Teresinie, Pruszkowie oraz w zachodniej części Czech, w okolicach Pilzna. Oprócz rozbudowy parków we Wrocławiu, Błoniu, Łodzi i Mysłowicach, firma buduje nowe centra logistyczne w Gdańsku, Garwolinie, Strykowie, Ołtarzewie, Ożarowie, Żernikach, Krakowie, Gliwicach i Czeladzi.

Panattoni Park Poznań II w Żernikach.
Autor: Panattoni Europe Panattoni Park Poznań II w Żernikach.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej