GDDKiA: będzie obwodnica Lublina. Umowa o prace budowlane podpisana

2011-12-09 13:04
Obwodnica Lublina, GDDKiA podpsiała umowę z Dragados
Autor: GDDKiA Lublin Zawarcie umowy o prace budowlane

Wkrótce rozpoczną się roboty związane z budową dwóch kolejnych odcinków drogi ekspresowej S17, które staną się integralną częścią obwodnicy Lublina. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) wybrała w przetargu wykonawcę inwestycji. Obwodnica Lublina będzie budowana przez hiszpańską spółkę Dragados. Umowa o prace budowlane opiewa na ponad miliard złotych.

Droga ekspresowa S17 wkrótce stanie się placem budowy. Niebawem ruszają prace budowlane w ramach budowania północnowschodniej obwodnicy Lublina.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) wybrała na drodze przetargu generalnego wykonawcę inwestycji.
Prace budowlane w ramach zadania wykona hiszpańska spółka Dragados. Umowa na kwotę 1,1 mld złotych, pomiędzy stronami została zawarta 6 grudnia.

Przeczytaj również: Warszawa: remont mostu Grota-Roweckiego. GDDKiA ogłosiła przetarg

Obwodnica Lublina, a droga ekspresowa S17

Droga ekspresowa S17 zyska dwa nowe odcinki, które będą północnowschodnią częścią powstającej obwodnicy Lublina. Obwodnica Lublina będzie 67-kilometrową trasą, biegnąca od węzła Sielce k/ Kurowa od pocżatku obwodnicy Piask.

Jakie prace budowlane wykona Dragados?

W ramach inwestycji zostanie wybudowana dwujezdniowa droga ekspresowa z trzema pasami ruchu, pomiędzy węzłami Dąbrownica i Lubartów, oraz trasa z dwoma pasami, która zostanie wybudowana pomiędzy węzłami Lubartów i Witosa.
W ramach robót budowlanych Dragados zrealizuje 3 kilometrowy odcinek drogi krajowej nr 19 (od granic Lublina do Lubartowa). Realizacja zakłada wybudowanie 51 odcinków dróg dojazdowych, o łącznej długości 48 kilometrów, które obsłużą ruch lokalny.
Obwodnica Lublina to projekt, który wymaga wybudowania ponad 30 obiektów inżynieryjnych, w tym, 24 ekranów przeciwhałasowych oraz estakady o długości 1 km, która będzie przebiegała nad doliną Bystrzycy Jakubowickiej.
Dragados od daty podpisania umowy z GDDKiA ma 2 lata ma zrealizowanie inwestycji. Przypomnjmy, że droga ekspresowa S17 budowana jest ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Wartość projektu wynosi 3 561 958 989 złotych, z czego 2 618 844 965 złotych to dofinansowanie z Unii (85 proc. kosztów kwalifikowanych).

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej

Materiał sponsorowany