GDDKiA: będzie obwodnica Lublina. Umowa o prace budowlane podpisana

2011-12-09 13:04
Obwodnica Lublina, GDDKiA podpsiała umowę z Dragados
Autor: GDDKiA Lublin Zawarcie umowy o prace budowlane

Wkrótce rozpoczną się roboty związane z budową dwóch kolejnych odcinków drogi ekspresowej S17, które staną się integralną częścią obwodnicy Lublina. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) wybrała w przetargu wykonawcę inwestycji. Obwodnica Lublina będzie budowana przez hiszpańską spółkę Dragados. Umowa o prace budowlane opiewa na ponad miliard złotych.

Droga ekspresowa S17 wkrótce stanie się placem budowy. Niebawem ruszają prace budowlane w ramach budowania północnowschodniej obwodnicy Lublina.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) wybrała na drodze przetargu generalnego wykonawcę inwestycji.
Prace budowlane w ramach zadania wykona hiszpańska spółka Dragados. Umowa na kwotę 1,1 mld złotych, pomiędzy stronami została zawarta 6 grudnia.

Przeczytaj również: Warszawa: remont mostu Grota-Roweckiego. GDDKiA ogłosiła przetarg

Obwodnica Lublina, a droga ekspresowa S17

Droga ekspresowa S17 zyska dwa nowe odcinki, które będą północnowschodnią częścią powstającej obwodnicy Lublina. Obwodnica Lublina będzie 67-kilometrową trasą, biegnąca od węzła Sielce k/ Kurowa od pocżatku obwodnicy Piask.

Jakie prace budowlane wykona Dragados?

W ramach inwestycji zostanie wybudowana dwujezdniowa droga ekspresowa z trzema pasami ruchu, pomiędzy węzłami Dąbrownica i Lubartów, oraz trasa z dwoma pasami, która zostanie wybudowana pomiędzy węzłami Lubartów i Witosa.
W ramach robót budowlanych Dragados zrealizuje 3 kilometrowy odcinek drogi krajowej nr 19 (od granic Lublina do Lubartowa). Realizacja zakłada wybudowanie 51 odcinków dróg dojazdowych, o łącznej długości 48 kilometrów, które obsłużą ruch lokalny.
Obwodnica Lublina to projekt, który wymaga wybudowania ponad 30 obiektów inżynieryjnych, w tym, 24 ekranów przeciwhałasowych oraz estakady o długości 1 km, która będzie przebiegała nad doliną Bystrzycy Jakubowickiej.
Dragados od daty podpisania umowy z GDDKiA ma 2 lata ma zrealizowanie inwestycji. Przypomnjmy, że droga ekspresowa S17 budowana jest ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Wartość projektu wynosi 3 561 958 989 złotych, z czego 2 618 844 965 złotych to dofinansowanie z Unii (85 proc. kosztów kwalifikowanych).

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej