Warszawa: remont mostu Grota-Roweckiego. GDDKiA ogłosiła przetarg

2011-12-07 16:56
Budowa Trasy Mostu Północnego (sierpień 2010, Warszawa)
Autor: Ministerstwo Infrastruktury

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) ogłosiła przetarg na remont warszawskiego mostu Grota-Roweckiego. W ramach inwestycji most ma zostać dostosowany do paramentów drogi ekspresowej. Remont ma zostać ukończony przed końcem 2014 roku.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) ogłosiła 6 grudnia przetarg, na remont mostu Grota-Roweckiego w Warszawie. Przebudowa obejmie drogę S8, na dwóch odcinkach. Pierwszy biegnie od ul. Powązkowskiej do Marek (ul. Piłsudskiego), natomiast drugi - węzeł Powązkowska - Modlińska. Prace remontowe mają rozpocząć się w przyszłym roku. Propozycje przetargowe przyjmowane są do 9 stycznia 2012 roku.

Przeczytaj również: Montaż mostu w centrum Bydgoszczy na ukończeniu. Zobacz zdjęcia z placu budowy

Remont - zakres

W ramach przebudowy mostu Grota-Roweckiego ma zostać poszerzony pas drogowy do pięciu pasów ruchu, w obu kierunkach (dwa dla drogi S8 i trzy dla ruchu lokalnego). Przetarg obejmuje również przebudowę Trasy AK od ul. Modlińskiej do ul. Powązkowskiej.
Ten fragment drogi ma docelowo mieć po trzy pasy w każdym kierunku. Ponadto, ten odcinek drogi ma zostać wyposażony w ekrany akustyczne, nowe chodniki i ścieżki rowerowe.

Przetarg - szczegółowe informacje

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej