Warszawa: remont mostu Grota-Roweckiego. GDDKiA ogłosiła przetarg

2011-12-07 16:56
Budowa Trasy Mostu Północnego (sierpień 2010, Warszawa)
Autor: Ministerstwo Infrastruktury

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) ogłosiła przetarg na remont warszawskiego mostu Grota-Roweckiego. W ramach inwestycji most ma zostać dostosowany do paramentów drogi ekspresowej. Remont ma zostać ukończony przed końcem 2014 roku.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) ogłosiła 6 grudnia przetarg, na remont mostu Grota-Roweckiego w Warszawie. Przebudowa obejmie drogę S8, na dwóch odcinkach. Pierwszy biegnie od ul. Powązkowskiej do Marek (ul. Piłsudskiego), natomiast drugi - węzeł Powązkowska - Modlińska. Prace remontowe mają rozpocząć się w przyszłym roku. Propozycje przetargowe przyjmowane są do 9 stycznia 2012 roku.

Przeczytaj również: Montaż mostu w centrum Bydgoszczy na ukończeniu. Zobacz zdjęcia z placu budowy

Remont - zakres

W ramach przebudowy mostu Grota-Roweckiego ma zostać poszerzony pas drogowy do pięciu pasów ruchu, w obu kierunkach (dwa dla drogi S8 i trzy dla ruchu lokalnego). Przetarg obejmuje również przebudowę Trasy AK od ul. Modlińskiej do ul. Powązkowskiej.
Ten fragment drogi ma docelowo mieć po trzy pasy w każdym kierunku. Ponadto, ten odcinek drogi ma zostać wyposażony w ekrany akustyczne, nowe chodniki i ścieżki rowerowe.

Przetarg - szczegółowe informacje

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej