Montaż mostu w centrum Bydgoszczy na ukończeniu. Zobacz zdjęcia z placu budowy

2011-11-30 10:37
Montaż mostu w Bydgoszczy
Autor: Firma Gotowski Montaż mostu tramwajowego w Bydgoszczy

Firma Gotowski kończy montaż mostu tramwajowego w Bydgoszczy. Plac budowy przy obiekcie zmienia się każdego dnia. Zobacz, jak aktualnie wygląda budowa mostu w centrum miasta.

Firma Gotowski ma na ukończeniu montaż elementów pylonu na moście tramwajowym w Bydgoszczy. Inwestycja jest nowym torowiskiem, które biegnie do dworca PKP. Obecnie budowlana spółka rozpoczyna podwieszanie konstrukcji mostu. Zobacz, jak wyglądają prace montażowe na placu budowy.

Przeczytaj również: Mosty firmy Gotowski nagrodzone

Jak wygląda montaż mostu?

Most tramwajowy powstaje w sercu Bydgoszczy. Stabiloność konstrukcji zapewniają tymczasowe podpory wbite w dno rzeki, które lada dzień powinny zniknąć.
- W tej chwili betonujemy i zbroimy płytę pomostu. Zamontowaliśmy i zapewniliśmy już ostatnie elementy pylonu. W poniedziałek, 28 listopada rozpoczęliśmy olinowanie obiektu. Do połowy grudnia chcemy podwiesić obiekt na wszystkich sześciu parach want. Po tej operacji, będziemy mogli przygotować się do usunięcia tymczasowych podpór. Te prace wymagają jednak odpowiedniej pogody, podobnie jak zabezpieczenie przed korozją. Być może, uda się nam je przeprowadzić do końca roku. - komentuje Paweł Pietraszak, zastępca dyrektora ds. technicznych, firma Gotowski.

Jeśli wykonawcy uda się zrealizować powyższy scenariusz prac montażowych, na plac budowy, będą mogły wejść inne firmy pracujące przy budowie mostu, które zajmują się pracami torowymi.

  • Inwestor: Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy
  • Wykonawca: Konsorcjum w składzie: ZUE SA Kraków, Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. w Kobylarni, Spaw-Tor Kraków, Tor-Krak Kraków,
  • Podwykonawca kwalifikowany: Firma „Gotowski” BKiP Sp. z o.o. z Bydgoszczy.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej