Gdańsk: przetarg na Trasę Sucharskiego

2010-07-21 10:44

Gdańsk ogłosił przetarg na budowę Trasy Sucharskiego, która połączy Obwodnicę Południową z Portem Północnym. Droga ma być gotowa za około trzy lata.

Inwestycję podzielono na trzy etapy: pierwszy obejmuje powstanie odcinka od budowanej obecnie Obwodnicy Południowej do ul. Wosia Budzysza na Przeróbce, drugi - dalszego fragmentu, do planowanego węzła "ku Ujściu" (dziś jest tam skrzyżowanie ul. Ku Ujściu i ul. Sucharskiego), a trzeci odcinka mającego połączyć ten węzeł z Westerplatte.
Wcześniej do planów Trasy Sucharskiego należał jeszcze jeden odcinek - osławiony tunel pod Martwą Wisłą, który rok temu przeniesiono do innego projektu - Trasy Słowackiego. Dzięki temu obie inwestycje mogły uzyskać dofinansowanie unijne.

Na każdy z trzech etapów ogłoszono osobny przetarg dwustopniowy. Oznacza to, że najpierw chętne firmy zgłaszają się z referencjami, a potem reprezentująca miasto spółka GIKE2012 wybiera do drugiego etapu te, które spełniają odpowiednie warunki. Ostatecznie zwycięży ten, kto zaproponuje niską cenę i atrakcyjny termin (w przetargu punktowany jest także czas wykonania zamówienia). Budowa nie może trwać dłużej niż 27 miesięcy.

 - Prace budowlane powinny rozpocząć się na wiosnę. Tym samym droga będzie gotowa w połowie 2013 r. - mówi Ryszard Trykosko, prezes GIKE 2012.

Do końca sierpnia kierowana przez niego spółka chce ogłosić pozostałe przetargi, obejmujące tzw. ramę drogową Gdańska, a więc dotyczące właśnie Trasy Słowackiego i Sucharskiego.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej