Gdańsk: przetarg na Trasę Sucharskiego

2010-07-21 10:44

Gdańsk ogłosił przetarg na budowę Trasy Sucharskiego, która połączy Obwodnicę Południową z Portem Północnym. Droga ma być gotowa za około trzy lata.

Inwestycję podzielono na trzy etapy: pierwszy obejmuje powstanie odcinka od budowanej obecnie Obwodnicy Południowej do ul. Wosia Budzysza na Przeróbce, drugi - dalszego fragmentu, do planowanego węzła "ku Ujściu" (dziś jest tam skrzyżowanie ul. Ku Ujściu i ul. Sucharskiego), a trzeci odcinka mającego połączyć ten węzeł z Westerplatte.
Wcześniej do planów Trasy Sucharskiego należał jeszcze jeden odcinek - osławiony tunel pod Martwą Wisłą, który rok temu przeniesiono do innego projektu - Trasy Słowackiego. Dzięki temu obie inwestycje mogły uzyskać dofinansowanie unijne.

Na każdy z trzech etapów ogłoszono osobny przetarg dwustopniowy. Oznacza to, że najpierw chętne firmy zgłaszają się z referencjami, a potem reprezentująca miasto spółka GIKE2012 wybiera do drugiego etapu te, które spełniają odpowiednie warunki. Ostatecznie zwycięży ten, kto zaproponuje niską cenę i atrakcyjny termin (w przetargu punktowany jest także czas wykonania zamówienia). Budowa nie może trwać dłużej niż 27 miesięcy.

 - Prace budowlane powinny rozpocząć się na wiosnę. Tym samym droga będzie gotowa w połowie 2013 r. - mówi Ryszard Trykosko, prezes GIKE 2012.

Do końca sierpnia kierowana przez niego spółka chce ogłosić pozostałe przetargi, obejmujące tzw. ramę drogową Gdańska, a więc dotyczące właśnie Trasy Słowackiego i Sucharskiego.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej