Fasada Roku 2008

2008-10-30 10:07

Baumit ruszył z drugą edycją konkursu Fasada Roku. Równolegle z polską edycją, swoje konkursy przeprowadzą odziały Baumitu w Bułgarii, Czechach, Rumunii, Słowacji oraz na Węgrzech. Zwycięzcy z poszczególnych państw rywalizować będą o nagrody w międzynarodowej Fasadzie Roku 2008 w kategoriach: budynek jednorodzinny, nowy budynek oraz budynek po renowacji. Obiekty nagrodzone poznamy w lutym 2009 roku.

Główną ideą konkursu jest nagrodzenie najlepszych realizacji budowlanych, których elewacje - system ociepleń, system tynkowy z wykończeniem oraz program produktów renowacyjnych z wykończeniem - zostały wykonane technologią firmy Baumit.

W rywalizacji o tytuł najpiękniejszej fasady mogą wziąć udział budynki oddane do użytku między lutym 2007 a grudniem 2008 roku. Konkurs rozstrzygnięty zostanie w pięciu kategoriach:
- nowy budynek do 1000 m2
- nowy budynek powyżej 1000 m2 
- budynek po rekonstrukcji i adaptacji (poza budynkami z wielkiej płyty)
- budynek z wielkiej płyty po rekonstrukcji i adaptacji
- budynek po renowacji

Spośród wszystkich zgłoszeń (nadesłanych do 31 grudnia 2008 roku na adres: fasadaroku@baumit.pl), jury konkursu składające się wybitnych architektów oraz przedstawicieli mediów branżowych, przyzna w każdej z kategorii nagrody pieniężne w wysokości 10 000 zł. Ogłoszenie wyników wraz z wręczeniem nagród odbędzie się podczas uroczystej gali w marcu 2009 roku.

Konkurs Baumit Fasada Roku organizowany jest od kilku lat przez oddziały austriackiej firmy w wielu krajach. W Polsce jest to druga edycja konkursu, który jak można przypuszczać, zagości na stałe w terminarzu corocznych akcji organizowanych przez firmę Baumit.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej