Fasada Roku 2008

2008-10-30 10:07

Baumit ruszył z drugą edycją konkursu Fasada Roku. Równolegle z polską edycją, swoje konkursy przeprowadzą odziały Baumitu w Bułgarii, Czechach, Rumunii, Słowacji oraz na Węgrzech. Zwycięzcy z poszczególnych państw rywalizować będą o nagrody w międzynarodowej Fasadzie Roku 2008 w kategoriach: budynek jednorodzinny, nowy budynek oraz budynek po renowacji. Obiekty nagrodzone poznamy w lutym 2009 roku.

Główną ideą konkursu jest nagrodzenie najlepszych realizacji budowlanych, których elewacje - system ociepleń, system tynkowy z wykończeniem oraz program produktów renowacyjnych z wykończeniem - zostały wykonane technologią firmy Baumit.

W rywalizacji o tytuł najpiękniejszej fasady mogą wziąć udział budynki oddane do użytku między lutym 2007 a grudniem 2008 roku. Konkurs rozstrzygnięty zostanie w pięciu kategoriach:
- nowy budynek do 1000 m2
- nowy budynek powyżej 1000 m2 
- budynek po rekonstrukcji i adaptacji (poza budynkami z wielkiej płyty)
- budynek z wielkiej płyty po rekonstrukcji i adaptacji
- budynek po renowacji

Spośród wszystkich zgłoszeń (nadesłanych do 31 grudnia 2008 roku na adres: fasadaroku@baumit.pl), jury konkursu składające się wybitnych architektów oraz przedstawicieli mediów branżowych, przyzna w każdej z kategorii nagrody pieniężne w wysokości 10 000 zł. Ogłoszenie wyników wraz z wręczeniem nagród odbędzie się podczas uroczystej gali w marcu 2009 roku.

Konkurs Baumit Fasada Roku organizowany jest od kilku lat przez oddziały austriackiej firmy w wielu krajach. W Polsce jest to druga edycja konkursu, który jak można przypuszczać, zagości na stałe w terminarzu corocznych akcji organizowanych przez firmę Baumit.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej