Euro 2012: kłopoty Ukraińców

2008-02-19 10:43
Euro 2012: kłopoty Ukraińców
Autor: Materiał promocyjny Polski i Ukrainy na EURO 2012 Euro 2012: kłopoty Ukraińców

Ledwo Ukraińcy uporali się z kłopotami związanymi ze Stadionem Olimpijskim w Kijowie - udało się zablokować budowę centrum handlowego w pobliżu stadionu, która uniemożliwiałaby zdaniem UEFA rozegranie tam meczu finałowego Euro 2012 - a pojawił się kolejny problem. Tym razem we Lwowie. Obecnie w sądzie trwa spór o prawa do gruntów, na których ma stanąć stadion Ukraina.

Nowy stadion dla potrzeb EURO 2012 we Lwowie ma być gotowy do lipca 2010 roku i będzie kosztował 85 mln euro. Wykonanie stadionu dla 33 tysięcy widzów powierzono austriackiej firmie Alpine Bau GmbH. Autorem koncepcji stadionu jest wiedeńskie biuro konstruktorskie Alberta Wimmera.

Zgodnie z ogłoszonymi wcześniej przez lwowski ratusz warunkami konkursu, obok przyszłej areny EURO 2012 powstanie hotel, kompleks sportowo-koncertowy dla 7 tysięcy widzów, oraz parking na 1200 samochodów. Obiekt będzie zbudowany na terenie o powierzchni 33 hektarów.

Tuż po wybraniu i ogłoszeniu oficjlnego już wykonawcy lwowskiego stadionu (6 lutego 2008 roku) miejskie przedsiebiorstwo Zelenbud zgłosiło, że ma prawa do terenu na którym ma stanąć lwowski stadion. I tak 33 hektary stały się terenem spornym. Szef spółki - Wołodymir Masztuk - uważa, że dokumenty przedstawione przez urzędników lwowskiego ratusza celem potwierdzenia praw miasta do terenów budzą watpliwości...

Lwowski sąd do 28 lutego wysłucha stron sporu.

Projekt lwowskiego stadionu
Autor: Materiał promocyjny Polski i Ukrainy na EURO 2012
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej